Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Meclis’te 15 Temmuz Özel Oturumu Başladı

Meclis’te 15 Temmuz Özel Oturumu Başladı
  • 15 Temmuz 2017 - 13:25
  • 341 kez okundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu 15 Temmuz özel oturumunda toplandı. 

Oturum İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da törene katılmak üzere TBMM’ye geldi.

Erdoğan Meclis’e girişinde AKP’lilerce ayakta alkışlandı. CHP’li, MHP’li ve HDP’li vekiller Erdoğan’ı Meclis’e girdiği anda ayağa kalkmadı ve alkışlamadı.

Konuşmasını “Ya Allah nidalarıyla devirdik tiranları” şiiriyle bitiren Kahraman özetle şunları söyledi.

DEMOKRASİDE SANDIK HER ŞEYDİR: Sandık demokraside her şeydir, unsur değil asıldır. Bugün Türkiye demokratik bir sistemle yoluna devam etmektedir ve devam edecektir. Sosyal, laik, her düşünceye saygı gösteren, halk hakimiyetine dayalı bir hukuk devletidir. 15 Temmuz’da her kurum ve kuruluşla başarılı bir sınav verdik. Bombalar ve kurşunlara rağmen Meclis’i açık tutarak, Meclis’in sesinin ne kadar gür olduğunu gösterdik. 15 Temmuz’de TBMM’de grubu bulunan 4 partinin imzasıyla ortak bildiri yayınladık. Örnek bir olağanüstü toplantı yaptık.

AYNI BİLEKTEYİZ: AK Parti Grup Başkanvekili, CHP Milletvekili Özgür Özel’e ‘Birazdan televizyoncular gelir çekim yapar’ diyerek ceketini verdi. Özel, “Kaderde Milli Görüş gömleğini giymek de varmış” dedi. Görüşler ayrılabilir ama aynı bilekteyiz. Darbenin engellenmesinde en büyük pay Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın milletimizi meydanlara çağırması olmuştur. Lider nasıl olmalıdır sorusunun cevabını en açık şekilde verdi.

İnsan suya düştüğü için değil sudan çıkamadığı için boğulur. Biz suda çırpınmadık. Ortak irade ortaya koyduk. Tarih cesareti olmayanın başarısı olmayacağını bize öğretti. Darbe girişiminin başladığını görür görmez Meclis’i açma kararı verdim. Cumartesi günü bir gün sonra TBMM’yi toplantıya çağırma yetkimi kullandım. Örnek bir olağanüstü toplantı yaptık.”

T24

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ