Menzilcilerin lideri Seyyid Abdulbaki Erol, cemaat içinde Gavs-ı Sani olarak biliniyor.

Şatafatlı taht ve havai fişekli düğünleriyle gündeme gelen Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı içinde kadrolaştığı iddialarına yenileri eklendi. Menzil tarikatının araçlarına GVS plakasını aldığını anımsatan avukat Fidel Okan, Sağlık Bakanlığı’nın da uçaklarını GVS plakalı aldığına dikkat çekti. CHP milletvekili Veli Ağbaba da Menzil tarikatı şeyhi Seyyid Abdulbaki Erol’un ‘paralel sağlık bakanı’ olduğunu söyledi.

Avukat Fidel Okan, sosyal medyadan Menzil tarikatının GVS plakalı otomobili ile sağlık bakanlığının uçaklarını paylaşarak “GVS plakalı araçları Menzil tarikatı alıyor, güle güle kullansınlar. GVS plakalı uçakları ise Sağlık Bakanlığı alıyor. Bunlar tesadüf mü?” dedi. Okan, şöyle devam etti:

“Elbette değil. Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığını ele geçirdiğini bilmeyen kalmadı. Son dönemki uygulamalar birilerini rahatsız etti.

Menzil tarikatına ait yıllar önce çekilen düğün görüntülerinin bugün gündeme gelmesi tarikatlar arasındaki sürtüşmenin sonucudur.

Menzil tarikatı, acaba ne oluyor hükümet yoksa bu kadrolaşmadan rahatsız mı diye haksızca eleştiriler yapmasın. Onlar gayet memnun.

Veya bu eski görüntüler muhalif medyada yayınlanıyor yoksa muhalefet mi bu işi karıştırıyor diye düşünmesin. Onlarda çok farkında değil!

Menzilciler bilmelidir ki bu görüntüler bu görüntüler başka bakanlıklarda kadrolaşan diğer tarikatların medyaya servis etmesiyle yayılmıştır.

Bu noktada naçizane tavsiyem bakanlıkları diğer tarikatlarla hakça paylaşmalarıdır. Nasıl olsa kimsenin karıştığı yok,paylaşın gitsin…

Aksi halke kendi aranızda sorun yaşarsanız, kadrolaşmaya sessiz kalan hükümet ve dönen olayları bilmeyen muhalefetin dikkatini çekersiniz.

Ancak yapılan paylaşımları millet öğrenmeli ve hangi bakanlıkla sorun yaşanırsa hangi tarikat şeyhi ile sorunu çözeceğini bilmelidir.

Eskiden FETÖ hepsini ele geçirdiği için tüm sorunlar Pensilvanya’da çözülüyordu. Şimdi işler biraz karıştı. Çok tarikat var.

Bu nedenle ilerleyen dönemlerde bir kitapçık hazırlanmalı, el altından dağıtılmalı herkes muhatap olacağı şeyh ve tarikatı öğrenmilidir.”

CHP Milletvekili Veli Ağbaba da Menzil tarikatı lideri Seyyid Abdulbaki Erol’un fotoğrafını paylaşarak “Menzil tarikatı lideri. Paralel Sağlık Bakanı” dedi.

Bu arada Seyyid Abdulbaki Erol’un cemaatte Gavs-ı Sani olarak bilindiği ve plakaların bu nedenle GVS harflerini taşıdığı iddia edildi.

 

Kaynak:artigercek.com