Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Meral Akşener Son Anket Sonucunu Açıkladı

Meral Akşener Son Anket Sonucunu Açıkladı
  • 12 Nisan 2017 - 14:19
  • 1.324 kez okundu

Meral Akşener, referandumun bir parti seçimi olmadığına dikkat çekerek, “Aşağı yukarı 54/46 şeklinde hayır çıkacak. Bir parti seçimi olmadığı için vatandaş bir kulak çekme uyarısı yapacak bu seçimde” dedi.

Genel başkanlığa adaylığını koyduğu için MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, birbuçuk yıldır olağanüstü kurultay taleplerini gerçekleştiremediklerini belirterek, referandumdan ‘Hayır’ çıkması halinde ‘bu hukuk anlayışının son bulacağına’ inandığını söyledi. Akşener, ellerindeki son anket sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Fox TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Akşener, şu açıklamalarda bulundu.

KONTROL EDİLEMEZ GÜÇ: Buradan çıkıp Isparta’ya gideceğim, oradan başka bir programa geçeceğim ve toplamda 29 il, 35 noktada program yapmış olacağım. Sayın Mehmet Uçum’un  açıklamaları (16 Nisan’da halk kendi devletini kuracak… Devrim olacak) Türkiye’nin hayrına bir açıklama değil. Halk da bunu görüyor zaten. Evet çıkması halinde bu kontrol edilemez güç serbest bırakılmış olacak, burada sözüm Sayın Cumhurbaşkanı’na değil tabi ki. AKP’li vatandaşlar da diyor ki ‘Muhtar olamaz dediler biz onu 3 defa başbakan bir defa Cumhurbaşkanı seçtik. Ama elince bu kadar güç yokken bile Davutoğlu’nu görevinden aldı’. Göreve geldikten sonra neler çıkacağını bilemedikleri için çekiniyorlar.

BAŞBAKANI BİLMEM AMA CUMHURBAŞKANI BİR YERE GİTMEYECEK: Hayır çıkması halinde Cumhurbaşkanı bir yere gitmeyecek. Başbakanı bilemem ama ona biz karışamayız. Hayır çıkması durumunda bizim bir koltuk beklentimiz yok dolayısı ile kişisel olmayan bir çalışma ve bunu milletimiz anlıyor.

ERDOĞAN İNATLAŞMAZ: Aşağı yukarı 54/46 şeklinde hayır çıkacak. Hayır çıkması durumunda Sayın Cumhurbaşkanımız milletle inatlaşmaz siyasi kumaşı buna müsait değil. Uzun süredir bu konu Türkiye’deki değerler üzerinden konuşuluyor. Bu seçimde bir parti seçimi olmadığı için vatandaş bir kulak çekme uyarısı yapacak bu seçimde. Sayın Cumhurbaşkanı’nı vatandaş seçti. Her ne kadar o şu an partili bir cumhurbaşkanı gibi davransa da milletin talebiyle inatlaşmayacağına kesin eminim.

MHP KURULTAYI: Şimdi ben ve diğer MHP aday adayı arkadaşlarım bir buçuk yıldır olağan üstü kurultay talebimizi gerçekleştiremedik. İktidar tarafından ne kadar engellendiğimi, hukukun hiçe sayılmasını herkes izledi. Hayır çıkması durumunda bu hukuk anlayışı son bulmuş olacak, ben buna inanıyorum. Sayın Fatih Portakal’ın programında ‘Ben MHP’nin başına gelip partimi iktidara taşıyıp Başbakan olacağım’ dedim, bu söz daha sonra nerelere çekildi.

TÜRKİYE AİLE İŞLETMESİNE DÖNDÜ: Şayet biz isteğimizi gerçekleştirirsek bu ülkede hukuku işler hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu ülke de liyakat sistemi silindi. Bir aile işletmesine dönen Türkiye’nin bu liyakat sistemini yeniden öğrenmesi gerekecek.
EVET’İN GERİ DÖNÜŞÜ YOK: Çiğdem Toker’in haberinde Erdoğan’ın açıklaması diyor ki iki partili bir yönetim düşünüyorum. Referandum sonrası MHP’nin mecliste kalabilmesi için ben ve arkadaşlarım çalışıyor. Biz bunun için çalışırken Balgat’ın tepkisi ile karşı karşıya kalıyoruz.

SONUCU GENÇLER BELİRLEYECEK: Yıllarca biz siyasilerin kavgalarını dinlediler ve sıkıldılar. Sandıkta ne sonuç geleceğini onlar belirleyecek, ben onları mutlaka sandığa bekliyorum, tabi ki ‘hayır’ demelerini rica ediyorum. Bu ülkeyi tek bir kişinin eline bırakırlarsa artık çok geç olabilir. Hayır dedikleri takdirde diyelim beğenmediler yarın bir gün tekrar evet deme şansları var ama evet çıkarsa böyle bir şansları olmayacak. Bu nedenle herkesi sandığa gidip ‘Hayır’ demeye çağırıyorum.

DUVAR

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ