Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Merkel’den Erdoğan’a Çağrı

Merkel’den Erdoğan’a Çağrı
  • 29 Kasım 2016 - 23:39
  • 1.165 kez okundu
Avrupa’nın sığınmacı anlaşması kapsamında üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirten Almanya Başbakanı Angela Merkel, aynısını Erdoğan’ın da yapması çağrısında bulundu.

AB’nin sözleşmeden kaynaklanan sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğine inanıyorum” diyen Merkel, Türkiye’nin de Avrupa gibi güvenilir bir sözleşme ortağı olduğunu düşündüğünü sözlerine ekledi. Merkel, şöyle devam etti:

Bu sadece bizim için değil, Türkiye için de iyi. İnsan kaçakçıları olarak sahillerde çalışan mafya türü yapılar hiç bir zaman iyi olamaz. İnsan hayatının tehlikeye girmesi de iyi bir olay değil.

Hatırlatmak isterim, Türkiye ile bu anlaşma olmadan önce bu yılın ocak ve şubat aylarında Ege Denizi’nde de 400’den fazla insan hayatını kaybetmişti. Bu nedenle AB’nin de, Türkiye’nin de güvenilir ortaklar olduğuna inanıyorum. Bu konuda daha birlikte yapacağımız çok iş var.

Sığınmacı anlaşmasının başarısızlığa uğramasının kimsenin çıkarına olmayacağını ifade eden Muscat da, “Akdeniz bölgesinde durum daha da karışık hale geldi, daha da geliyor. Her zaman söyledik. Mükemmel olmasa da Türkiye ile bir anlaşmamız var” diye konuştu.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ