Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Mesud Barzani’den Enfal Mesajı

Mesud Barzani’den Enfal Mesajı
  • 31 Temmuz 2016 - 17:46
  • 840 kez okundu

Mesud Barzani, Baas rejimi tarafından Barzaniler’e uygulanan Enfal soykırımının 33’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Barzani mesajında, “Baas rejimi, 9 yaşındakinden 90 yaşındakine kadar 8 bin Barzani’yi Irak’ın güneyindeki çöllere sürerek insanlık dışı bir şekilde katletti. Felaketler, büyük ve acılarla dolu olsa da özgürlük va bağımsızlık uğruna kurban vermek gerekiyor” dedi.

Barzani mesajının devamında, “Bu suç, 12 bin Feyli genci ile Germiyan’da Enfal edilenler, Halepçe’de kimyasalla katledilenlerden tutun da Araplaştırma, göçettirme, terör baskısı, Ezidi kardeşlerimize yönelik suçlardan oluşan zincirin bir halkasıdır” ifadelerini kullandı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Bir Barzani olarak, Barzaniler’in Kürdistan halkının kurtuluşu ve bağımsızlığı uğruna feda olmaları ve yaşadığı büyük acılardan gurur duyuyorum.

20’nci Yüzyıl boyunca, 1905’te Şeyh Abdulselam Barzani’nin Kürdistan’ın bağımsızlığı için başlattığı devrim dahil, Barzan köyü, 16 kez Kürdistan halkının düşmanları tarafından yakıldı, viran edildi ancak Barzan hiçbir zaman düşmana boyun eğmedi, teslim olmadı. Hiçbir zaman iradesi kırılmadı ve kendi yolunda devam etti.

Benim için gurur kaynağı olan ve eğitim gördüğüm yol, esaret ve zulmü kabul etmez. Dinin ahlak olduğu bu eğitimde esaret ölüm, özgürlük adına ölüm ise yaşamdır.”

Barzani mesajının sonunda, “Milletimizin ardı ardına yaşadığı felaket ve fedakarlıklara en değerli cevap, şehitlerin kanına ve Enfal edilenlere en büyük vefa, Kürdistan halkına özgürlük ve bağımsızlıktır” ifadesini kullandı.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ