Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Mesud Barzani’den Kürdistan Halkına Çağrı

Mesud Barzani’den Kürdistan Halkına Çağrı
  • 16 Ekim 2016 - 19:37
  • 6.236 kez okundu

Başkan Mesud Barzani, Musul operasyonu vesilesiyle Kürdistan halkına hitaben bir açıklama yayınladı. Barzani, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi parti ve medya kuruluşlarına, Peşmerge Güçleri’ni siyasi meselelere karıştırmamaları uyarısında bulundu.

Peşmerge kahramanlığı ile IŞİD efsanesini yıktı” diyen Barzani “Peşmerge Irak ordusu ile koordineli olarak Musul’u kurtarma operasyonuna katılıyor” dedi.

Başkan Barzani açıklamasında : Son iki yıldır Kürdistan halkı ve Peşmerge Güçleri’nin direnişi IŞİD efsanesini yenmiştir. Artık Musul operasyonu ile Peşmerge Güçleri ve Irak ordusunun IŞİD’in sonunu getireceği bir süreç başlamıştır.

Peşmerge Güçleri;  birlik ve beraberlik içerisinde hiçbir parti ve bölge ayrımı yapmadan bu operasyona katılacak ve görevini yerine getirecektir.

Tüm Peşmergeler benim evladım, kardeşim ve en kıymetlimdir. Peşmergeler kardeştirler ve  dayanışma içerisindedirler. Tüm siyasi taraflardan ve medya kuruluşlarından partiler arası çelişkileri Peşmerge Güçleri’ne yansıtmamalarını talep ediyorum. Peşmerge, tüm Kürdistan’ın Peşmergesidir. Peşmerge’nin başarısı tüm Kürdistan’ın başarısıdır.

Musul operasyonu süresince partili kimliklerini bir yana bırakarak, ulusal ruh ve iradeyi temsil etmeyi esas almalıdır. Peşmerge Bakanlığı, Peşmerge saflarında bu ruhu temsil etmeyenleri tespit ederek,  gerekli tedbirleri almalı gerekirse, savaş cephesinden uzaklaştırmalıdır.

Başkan Barzani; Medyadan peşmerge saflarına ayrım koymamalarını talep ediyorum. Peşmerge tüm Kürdistan’ın peşmergesidir, başarısı da tüm Kürdistanlıların başarısıdır” ifadelerini kullandı.

Açıklama şu ifadelerle son buldu:

“Yüce Allah’tan, peşmergenin savaştan galip ayrılmasını, başı dik Kürdistan halkından da her zaman olduğu gibi peşmergeye destek olmasını diliyorum.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ