Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Mesut Barzani Amerikan CNN’e Konuştu

Mesut Barzani Amerikan CNN’e Konuştu
  • 11 Kasım 2017 - 00:03
  • 987 kez okundu

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Başkan Mesud Barzani, Kürdistan’a saldırı gerçekleştirmek için Bağdat’ın referandumu bahane ettiğini söyledi.

Kürdistan halkının meşru talebini ifade etmek için referandumu gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Barzani, “Ancak Bağdat, referandumu bahane ederek ABD silahlarıyla Kürdistan’a ve Peşmergeye saldırdı.” dedi.

ABD’nin “terörist” olarak ilan ettiği kişilerin ABD’nin silahlarıyla ve ABD’lilerin gözleri önünde Kürdistan’a saldırmalarının kendilerinde derin izler bıraktığını ifade eden Başkan Barzani, Kürdistan halkının artık kimseden medet ummayacağını belirtti.

Peşmerge sayesinde Irak ordusunun Musul’a geçtiğini ve Musul’u terör örgütü DAİŞ’ten alabildiğini vurgulayan Başkan Barzani, ancak referandum ardından yaşanan gelişmelerden dolayı kızgın olduklarını söyledi.

Uluslararası toplumun özgürlük ve demokrasi sloganlarının temelsiz olduğunu gördüklerini vurgulayan Başkan Barzani, “Gelişmeler bize şunu gösterdi ki Kürdistan tek başınadır ve ezilen halkların kendi mücadelelerini kendilerinin yürütmesi gerekiyor.”

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ