Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Mesut Barzani: Bugünkü Durum Geçicidir!

Mesut Barzani: Bugünkü Durum Geçicidir!
  • 26 Kasım 2017 - 19:41
  • 840 kez okundu
Selahadin’de Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) Merkezi Komite üyeleri, teşkilat sorumluları, parlamenterler ve diğer idari birimlerdeki temsilcileri ile geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştiren Başkan Mesut Barzani önemli açıklamalarda bulundu.

Mesut Barzani, Bağdat’ın referandum öncesinden de Kürdistan’a saldırıya niyetlendiğini ve referandumun sonuçlanmaması durumunda bile Kerkük’e saldıracaklarını bildiklerini söyledi.

Kürdistan’ın büyük kazanımlarına ihanet eden bir grubun Kerkük halkını sattığını vurgulayan Mesut Barzani, “16 Ekim’de bu ihanetçiler Kerkük’ü satmasalardı, Kürdistan açısından bu gün şartlar çok daha elverişli olacaktı.

Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerin demogratif yapısı ve kimliklerinin silah ve zorla değiştirilmesine izin verilmeyeceğinin altını çizen Mesut Barzani, şunları söyledi: “Bugün olduğu gibi bundan önce de şunu söyledik; Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerin birlikte yaşam için örnek yerler olmalı.”

Kerkük, diğer tarşıtmalı bölgelerdeki ve Kürdistan halkına verdikleri mücadeleden dolayı teşekürlerini sunan Başkan Mesut Barzani, “Halkımızın iradesi güçlü umudu büyük olmalı çünkü Kürdistan halkının mücadelesi meşru ve adil bir mücadeledir. Bugünkü durum geçicidir.”

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ