Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Muradiye Belediyesi’nin Kasım Ayı Kadın Kurul Toplantısı Yapıldı

Muradiye Belediyesi’nin Kasım Ayı Kadın Kurul Toplantısı Yapıldı
  • 15 Kasım 2016 - 21:37
  • 501 kez okundu

Muradiye Belediyesi her ay kadın kurul toplantısı yapmaya devam ediyor. Kasım ayı kadın kurul toplantısında 25 Kasım kadına şiddete karşı dayanışma günü konular işlenirken, KHK ile kapatılan JINHA’nın kapatılması da kınandı.

 

MURADİYE – Muradiye Belediyesi kadın şiddetini azaltmak için her ay kadın kurul toplantısı yapmaya devam ediyor. Bu ay ki kadın kurul toplantısı Muradiye Belediye Eş Başkanı Safure Güneş öncülüğünde yapıldı. Toplantıya Muradiye Belediye Eş Başkanı Safure Güneş, Kadın Politikalar Müdürlüğü ve belediyenin kadın personelleri katıldı.

Toplantıda konuşan Muradiye Belediye Eş Başkanı Safure Güneş, “25 Kasım kadına şiddete karşı dayanışma günü, bu şiddetin önüne geçmek için mahallerde ve ilçelerde çalışmalarımız devam edecek. Ülkede ciddi bir şekilde kadına şiddet var. Bu şiddetin önüne geçmek için her alanda aktif bir şekilde çalışma yürüteceğiz.” Dedi.

Daha sonra konuşmasına devam eden Eş Başkan Güneş, “KHK ile kapatılan JINHA’nın kapatılmasını asla kabul etmiyoruz.  JINHA bizim kadın mücadelemizin sesidir. JINHA’nın kapatılması kadına şiddet olarak görüyoruz, her birimiz bir JİNHA muhabiriyiz” dedi.

Eş Başkan Güneş, toplantıya katılan kadın kuruluna defter ve kalem hediye etti. Toplantı daha sonra basına kapalı bir şekilde devam etti.

Çaldıran Ajans

muradiye-belediyesinin-kasim-ayi-kadin-kurul-toplantisi-yapildi-3

 

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ