Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Öcalan’ın Mesajına Hükümet’ten İlk Açıklama

Öcalan’ın Mesajına Hükümet’ten İlk Açıklama
  • 14 Eylül 2016 - 10:54
  • 16.253 kez okundu

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan yolladığı mesajı HDP’nin doğru algılayamadığını belirtirken, “Öcalan’ın mesajının doğru algılandığını zannetmiyorum. Kendilerini değil devleti muhatap almak istiyor Öcalan” dedi.

Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan gönderdiği mesaja ilişkin AKP’den ilk açıklama Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’tan geldi. Kaynak “Öcalan’ınki çok kısa bir mesaj. Mesajını HDP’nin iyi okuyamadığını görüyorum” dedi.

“‘Devlet iki görevli göndersin. Muhatap devlet olsun. Ve biz bu işi 6-8 ayda çözelim’ diyor. HDP bunu ‘yeniden çözüm masası kurulsun, siyasi aktörler HDP tarafından belirlensin, İmralı heyeti yeniden gitmeye başlasın’ gibi alıyor” diyen Kaynak, “Öcalan’ın mesajının doğru algılandığını zannetmiyorum. Kendilerini değil devleti muhatap almak istiyor Öcalan. Öcalan, ‘Devletle görüşeyim’ istiyor. Devlet her zaman görüşmelerini yapabilir. Zaten yapıyor. ‘6 ayda çözeriz’ lafını ise kendi liderliğini pekiştirmek için söylüyor. Kendisinin muhatap alınması demek, Kürt siyasetinde kendi liderliğini pekiştirmesi demektir. Geçmişte çözüm sürecindeki görüşmelerinde mesajlarını hatırlayın. Devlete bir çok şey dayatan bir bakıştı” ifadelerini kullandı.

zernews

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ