Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

OHAL Uygulamaları Van’da Protesto Edildi

OHAL Uygulamaları Van’da Protesto Edildi
  • 01 Kasım 2016 - 12:56
  • 855 kez okundu

OHAL uygulamaları Van’da düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.

Sanat Sokağında yapılan basın açıklamasına DBP Van İl Eş Başkanı Sevinç Şeker, HDP Van İl Eş Başkan Yardımcısı Yunus Parim, HDP PM Üyesi Abdurrahman Doğar, HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan, Bedia Özgökçe Ertan, Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya, İlçe Belediye Eş Başkanları,  HDP-DBP İl-İlçe Örgütleri, Belediye Meclis Üyeleri, Barış Anneleri İnisiyatifi, KJA Aktivistleri ve halk katıldı.

‘İKTİDAR YANDAŞLARINA SAVAŞ GANİMETİ SUNUYOR’

 

Basın açıklamasını yapan Çaldıran Belediye Eş Başkanı Faruk Demir, “Ülkemiz ve halklarımız darbe günlerinde bile yaşamadığı günleri yaşıyor. Her güne yeni bir operasyon, infaz , kayyum, tutuklama ve basın kuruluşlarına yönelik baskın haberleriyle uyanıyoruz.  Gazeteler, ajanslar, TV’ler kapatılıyor… belediyelere, özel şirketlere kayyumlar atanıyor. Adeta bir talan ve yağma dönemi yaşanıyor.  El konulan basın kuruluşları, şirketler, belediyeler iktidar yandaşlarına savaş ganimeti olarak sunuluyor. “ diye konuştu.

 

‘ FAY HATLARI KIRILDIĞINDA MEYDANA GELECEK DEPREMİN FARKINDA DEĞİLLER’

 

“Onlar tüm bunları yaparken bütün toplumun bu yapılanları içine sindirdiğini zannediyor, oysa ki diplerde biriken enerjiyi göremiyorlar. O biriken enerjinin kırdığı fay hatlarının yaratacağı büyük depremin farkında değiller.” Diyerek sözlerini sürdüren Demir, “  Halkı yüzde 50’den ibaret zannedenler böyle devam ettikleri taktirde o yüzde 50’nin de bir gün kendilerine isyan etmeyeceğini zannediyorsa büyük bir yanılgı içindedir. Kendinizi bulunmaz hint kumaşı zannetmeyin.  Türkiye halkı günü geldiğinde bir dönem ‘Umudumuz Karaoğlan’ diyerek adını dağa taşa yazdığı Bülent Ecevit’in bile yüzüne yazar kasa fırlattı. Sizler bu halkı ne zannediyorsunuz… İlelebet peşinizden geleceklerini mi düşünüyorsunuz?” şeklinde konuştu.

 

‘HEP BİRLİKTE BU GİDİŞATA DUR DİYELİM’

 

Demir konuşmasını şöyle sürdürdü : “ Bugün buradan tüm halkımıza sesleniyoruz. Henüz iş işten geçmeden demokratik tepkilerimizi ortaya koyarak bu gidişata dur diyelim. Aksi durumda hepimiz için çok geç olacaktır. Amed Belediye Başkanlarımızı korsanvari bir biçimde tutuklayan, gazetelerin, ajansların kapısına mühür vuranlar  yarın sokakta önünüze çıkıp kılığınıza, kıyafetinize, saçınıza, sakalınıza müdahale edecek duruma gelecektir. Kaostan Başkanlık çıkarmaya çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti bizzat halk tarafından iktidardan uzaklaştırılacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. İnsanın kelimelerle ifade edemediği bu zulüm politikalarını bir kez daha lanetliyor, tüm kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyoruz.”

 

‘GİTTİĞİNİZ YOLUN SONU FELAKETTİR’

 

Demir’in ardından söz alan HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ise, hükümetin uyguladığı baskı politikalarına karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Türkiye’nin hiç olmadığı kadar karanlık bir dönemden geçtiğini ifade eden Ertan, “ Bu kadar zulüm, bu kadar haksızlıkla iktidarınızı sağlamlaştırdığınızımı düşünüyorsunuz. Gittiğiniz yolun sonu sadece felakettir. Bu yoldan mutlaka vazgeçin” uyarısında bulundu.

Kaynak: vanaktuel

4192279

2088047

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ