Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Önder: Başımız Toprağa Düşer, Dizimiz Düşmez

Önder: Başımız Toprağa Düşer, Dizimiz Düşmez
  • 14 Mayıs 2016 - 17:13
  • 4.527 kez okundu

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “Başımız toprağa düşer, dizimiz düşmez. Biz böyle bir geleneğin temsilcileriyiz” dedi.

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü’nün çağrısıyla bir araya gelen 64 STK, ”Vekilime, İrademe Dokunma; Saray Darbesine, Başkanlık Sistemine, Savaşa Hayır” sloganıyla Mülkiyeliler Birliği’nde basın toplantısı düzenledi. STK temsilcileri ve yüzlerce kişinin katıldığı toplantıya HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de katıldı.

64 STK’nin imzaladığı basın metnini, HDK Ankara Eş Sözcüsü Hatun Şimşek okudu. Meclis’te tüm partilerin ortaklaşarak dokunulmazlıkları kaldırılmaya girişmesi karşısında demokrasi adına endişe duyduklarını dile getiren Şimşek, özellikle milletvekillerinin yargı bağımsızlığına karşı herhangi bir düzenlemenin ciddi sorunlar doğuracağını belirtti.

‘Dizimiz toprağa değmeyecek’

Ardından konuşan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ise bugün toplanma nedenlerinin vekillerinin güvenliği ya da özgürlüğü için değil, bir halkın iradesi için olduğunu vurguladı.

Önder, HDP’de vekillerin toplumun iradesi olduğunu, ancak sistem içi partilerde ise bir hiyerarşi olduğunu belirtti. HDP’nin bu topraklarda katledilerek yok edilmek istenen hakların son kalanlarından oluştuğunu ifade eden Önder, “Bunların dizi hiçbir zülüm karşısında toprağa değmemiştir, değmeyecektir. Başımız toprağa düşer, dizimiz düşmez. Biz böyle bir geleneğin temsilcileriyiz” dedi.

Açıklama STK temsilcilerinin konuşmalarıyla devam etti.(DİHA)

i-1-20160514155703.jpg

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ