Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

QSD’den Dört Günlük Rakka Bilançosu

QSD’den Dört Günlük Rakka Bilançosu
  • 09 Kasım 2016 - 10:41
  • 1.672 kez okundu

Rakka’nın IŞİD teröristlerinden kurtarılması amacıyla Demokratik Suriye Güçleri (QDS) tarafından başlatılan Fırat’ın Gazabı Operasyonu Eylem Odası Sözcülüğü, hamlenin şimdiye kadar belirlenen planlama çerçevesinde sürdüğünü ve savaşçıların 14 km ilerlediğini kaydedildi.

Eylem Odası Sözcüsü Cihan Şêx Ahmet imzasıyla yayımlanan açıklamada, operasyonun dört günlük bilançosu kapsamında savaşçıların, 14 kilometre ilerleme kaydettiği ve bu ilerlemelerde 43 IŞİD teröristinin öldürüldüğü duyuruldu.

Açıklamada şöyle denildi: “Fırat’ın Gazabı Hamlesinin ilk aşaması 4. gününü geride bıraktık. Şimdiye kadar hamle için önümüze koyduğumuz planlama çerçevesinde hareket edilmiştir. Güçlerimiz yoğun çatışmaların ardından çok sayıda köy ve mezrayı IŞİD teröristlerinden temizlemiştir. Savaşçıların ilerlemeleri, kayıt altına alınmıştır.”

Savaşçıların Rakka’ya doğru ilerleyişinin Siluk ve Eyn İsa’dan olmak üzere iki koldan gerçekleştiği belirtilen açıklamanın devamında, “Siluk: Bu kolda yer alan güçlerimiz 14 km ilerleyiş sağlamış ve stratejik öneme sahip olan El-Heyawi ,Leqta köyü ve çevresinde geniş bir bölgeyi teröristlerden temizlemiştir.

Eyn Îsa: Bu kolda yer alan güçlerimiz 14 km ilerleyiş sağlamış, Ebu Cihad, Wehîd, El-Ibêd, El-Sefa , Ebdullah, Etiye, Celil, Qedriye, Ebdulhadi köyleri ve çok sayıda mezrayı çetelerden kurtarmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Öldürülen 43 IŞİD’linin 12’sinin cesedinin savaşçıların eline geçtiği bildirilen açıklamada, çok sayıda silah ve yüklü miktarda cephaneye el koyulduğu da belirtildi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ