Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Radyo Dünya’ya Polis Baskını Radyo Ses’in Kapısına Mühür

Radyo Dünya’ya Polis Baskını Radyo Ses’in Kapısına Mühür
  • 29 Eylül 2016 - 11:22
  • 325 kez okundu

Mersin’de bulunan Radyo Ses’in yayını kesilerek, kapısına mühür vurulurken, Adana’da yerel yayın yapan Radyo Dünya’ya ise polis baskın yaptı.

 

Mersin’de bulunan Radyo Ses’in kapısına mühür vurulurken, Adana’da yerel yayın yapan Radyo Dünya’ya ise polis baskın yaptı.

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Başbakanlık kararıyla Olağanüstü Hal (OHAL) sürecinde yayımlanan 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında dün 12 televizyonun yayınıkesilmişti.

Radyo Ses

12 televizyon kanalının yayınının kesilmesinin ardından, Mersin’de bulunan Radyo Ses’in dün gece yayınını keserek kapısına mühür vuruldu.

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, dün gece içeride hiçkimsenin bulunmadığı saat 23:45 sıralarında radyoya gelen polisler, kapıyı kırarak içeri girerek yayını kesti.

Polisler daha sonra kapısına mühür vurdukları radyodan ayrıldı.

Vurulan mühürde ise gerekçe olarak “Radyo Televizyon Üst Kurulu İzinle Tahsisler Daire Başkanlığı’nın 28 09 2016 tarih ve E-25717 sayılı yazı ile 22072016 tarih ve 668 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 2. maddesi 4. fıkrası uyarınca Radyo Ses isimli radyonun yayını kesilerek kapısı mühürlenmiştir” ifadeleri yer aldı.

Sabah geldiği radyonun kapısına vurulan mühür ile karşılaşan Radyo Çalışanı Fatma Ölmez, avukatları dahil hiç kimseye haber verilmeden radyolarının korsanvari bir şekilde kapatıldığını söyledi.

Radyo Dünya

Adana’da yerel yayın yapan Radyo Dünya’ya ise polis baskın yaptı.

Seyhan’da ilçesinde bulunan merkez binasında arama yapan polisin radyonun yayınını keseceği öğrenildi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ