Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Recep Akdağ’dan Alevi Evlerinin İşaretlenmesine İlişkin Açıklama

Recep Akdağ’dan Alevi Evlerinin İşaretlenmesine İlişkin Açıklama
  • 26 Kasım 2017 - 11:02
  • 239 kez okundu

Malatya’da Alevi vatandaşlarının kapılarının işaretlenmesiyle ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ  savcıları göreve çağırarak “Böyle bir şey asla kabul edilemez” dedi.

Hakan Çelik’in CNN TÜRK’te sunduğu Hafta Sonu programına katılan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Malatya’da Alevi vatandaşların kapılarının işaretlenmesiyle ilgili konuştu. Savcıları göreve çağıran Akdağ “Bu hangi ahlaksızlık ya da hangi provokatif eylem neticesinde yapılıyor bunu bilgisi bende yok. Türk ve Kürt arasında, Türk ile Arap arasında, Alevi ile Sünni arasında hiçbir sorun yok. Elbette böyle bir durum asla kabul edilemez. İlgili savcılıklar bu işi takip ediyorlar, etmeliler. Gereğini de yapmalılar” dedi.

Uyuşturucu ile mücadele

Uyuşturucu ile nasıl mücadele ettiklerini de anlatan Akdağ “Atık sulardan uyuşturucu analizi yapacağız. Şu anda konu çalışılıyor. Adana’da yapıldı. İstanbul, İzmir, Adana, buna benzer şehirlerimizde izlemeye başlayacağız.” dedi.

Akdağ ayrıca 191 uyuşturucu ile mücadele hattının da 24 saat aranabileceğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, “Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu” kurmak üzere olduklarını, bunun altında “uyuşturucu”, “sigara”, “alkol” ve “teknoloji” bağımlılığıyla mücadele grupları oluşturacaklarını kaydetti.

T24

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ