Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Referandum Sonuçları Protesto Ediliyor

Referandum Sonuçları Protesto Ediliyor
  • 17 Nisan 2017 - 21:44
  • 2.536 kez okundu

YSK’nın mühürsüz oy kararı sonrası vatandaşlar sokağa çıktı.

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) mühürsüz oy ve pusulaları da referandumda geçerli saymasından sonra birçok vatandaş, sokağa çıkarak kararı protesto etti. Protestolar İzmir, İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirildi.

İzmir

Gazete Yolculuk’un haberine göre, İzmir’in Bornova ilçesindeki Büyükpark’ta “Hayır, bitmedi” eylemine katılan vatandaşlara polis müdahalesi gerçekleşti. Müdahalede yaklaşık 20 kişi gözaltına alındı.

Kadıköy

Kadıköy

İstanbul Kadıköy’de toplanan vatandaşlar, “Bu seçim meşru değildir, hayır biz kazandık” sloganları attı. Ayrıca protestocuların Rıhtım Caddesi’ni trafiğe kapattığı bildirildi.

Beşiktaş

Beşiktaş Kartal Heykeli önünde bulunan vatandaşlar, seçim sonuçlarını protesto etti. Bir araya gelen yüzlerce kişi referandum sonuçlarını “Hayır kazandık”, “Tek adama hayır” ve “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarıyla protesto etti

Beşiktaş

Beşiktaş

Bakırköy

İstanbul da protestoların düzenlediği yerlerden birisi de Bakırköy oldu. Bakırköy’de toplanan vatandaşlar “Seni başkan yaptırmayacağız” sloganı attı.

Bakırköy

Bakırköy

Ankara

Ankara’da ODTÜ’lü öğrenciler “Hayır daha bitmedi yeni başlıyor” sloganı ile yürüdü. ODTÜ kampüsü içerisinde bulunan 5. Yurt önünde toplanan öğrenciler, “Diktatöre teslim olmayacağız” sloganlarıyla 100. Yıl mahallesine yürüdü. Ayrıca Dikmen, Batıkent, Keçiören ve Kuğulu Park’ta da YSK’nın kararına karşı bir araya gelen halk, irili ufaklı protesto eylemlerine başladı.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ