Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Roboskili Aileler: Hükümet Kendini Temize Çıkaramaz

Roboskili Aileler: Hükümet Kendini Temize Çıkaramaz
  • 20 Temmuz 2016 - 12:23
  • 496 kez okundu

Roboski katliamında rolü olan Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysal’ın darbe girişimi sonrası gözaltına alınarak tutuklanmasını değerlendiren Roboskili aileler, hükümetin katliamcılardan habersiz olmadığını belirterek, bu darbe ile kendini temize çıkartmaya çalışan hükümetin peşini bırakmayacaklarının altını çizdi.

Hükümete yönelik darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma dalgası kapsamında gözaltına alınıp, tutuklanan askerlerden biri de Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysal. Kamuoyu Tümgeneral Baysal ismini 28 Aralık 2011’de gerçekleşen Roboski katliamı ile duydu.

Katliamın sorumlularından biri olan Baysal, hesap vermek yerine katliamda yaşamını yitiren ailelerin yargılanması için pek çok girişimde bulundu. Roboski’de katledilen 34 kişinin aileleri, Baysal’ın tutuklanmasına dair görüşlerini paylaştı.

Roboski-Der Başkanı Veli Encu, işlenen katliam sonrası hem asker hem de siyasi sorumluların devlet tarafından ödüllendirdiğini hatırlatarak, “Dönemin Başbakanı olan Recep Tayip Erdoğan, Genel Kurmay Başkanı’na, TSK’ya ve askere teşekkür etti” dedi. Roboski’ye bomba yağdıran kişilerin İstanbul ve Ankara’ya yine savaş uçaklarıyla, insanların üzerine bombalar yağdırdığına dikkat çeken Encü, siyasi iktidarın şimdi Roboski, Cizre, Ankara ve daha bir çok katliamın sorumluluğunu bu darbecilerin üzerine yıkmak ve kendilerini temize çıkartma olasılığına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ