Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Rojava Demokratik Özerklik Bürosu Almanya’da Açılıyor

Rojava Demokratik Özerklik Bürosu Almanya’da Açılıyor
  • 06 Mayıs 2016 - 18:41
  • 963 kez okundu

Berlin’de açılacak Rojava Demokratik Özerklik Yönetimi’nin bürosuyla ilgili Sputnik’e konuşan Berlin büro sorumlusu Sipan İbrahim, amaçlarının Almanya ile iyi ilişkiler geliştirmek olduğunu söyledi.

Rojava Demokratik Özerklik Yönetimi, Rusya’nın başkenti Moskova, Çek Cumhuriyeti başkenti Prag ve İsveç’in başkent Stockholm’ün ardından Avrupa’daki dördüncü temsilciliğini Almanya’nın başkenti Berlin’de açıyor.

Berlin’deki büronun açılışının bugün gerçekleştirileceğini söyleyen ojava Demokratik Özerklik Yönetimi Berlin büro sorumlusu Sipan İbrahim, ”Daha önce Güney Kürdistan ve Moskova’nın da aralarında olduğu birkaç yerde Rojava Demokratik Özerklik Yönetimi büroları açılmıştı. Almanya’da da bir büronun açılması gerektiğini gördük” dedi.

Sputnik’e konuşan İbrahim, büro açmalarındaki amacı ise şöyle özetledi: “Rojava ile Almanya arasındaki diplomasi çalışmalarının olması ve Rojava’daki gelişmeleri Almanya halkına doğru aktarmak için böyle bir büronun açılmasını gerekli gördük. Rojava demokratik özerklik yönetiminin Almanya ile iyi ilişkiler içinde olması için çabalarımız olacak bu büro da ondan dolayı açıldı. Suriye’de yaşanan kriz mülteciler ve diğer konularda yaşanan sıkıntıları dile getireceğiz. Rojava’da Kürtlerin Arapların ve diğer halkların kardeşçe yaşadığını Almanya halkına anlatacağız. Açılışa Alman parlamenterler, Siyasetçiler, sivil toplum örgütleri, gazeteciler, Kürt partileri, Rojavadaki partiler ile birçok kişi katılacak.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ