Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Rojava’da Dördüncü Kanton İlan Edildi

Rojava’da Dördüncü Kanton İlan Edildi
  • 08 Ağustos 2017 - 22:52
  • 1.049 kez okundu

Demokratik Kuzey Suriye Federasyonu Kurucu Meclisi’nin 3. Toplantısı’nda alınan karara göre Şehba Kantonu’nun kuruluşu resmi olarak ilan edildi. Böylelikle Rojava’da yeni bir kanton daha kurulmuş oldu.

 

Şehba Bölgeleri Yönetim Meclisi, meclis üyelerinin katılımıyla bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Demokratik Kuzey Suriye Federasyonu Kurucu Meclisi’nin 3. Toplantısı’nda alınan karara göre Şehba Kantonu’nun resmi olarak ilan edildiği duyuruldu.

Böylelikle Cizre, Kobani ve Afrin kantonlarının ardından Şehba’nın da kanton ilan edilmesiyle Rojava’da dördüncü kanton kuruldu.

ŞEHBA NERESİ?

Şehba, Rojava/Kuzey Suriye’nin en batısındaki Kürt yerleşim yeri Afrin ile Kobane’nin batısındaki Fırat Nehri arasındaki bölgeyi kapsıyor.

Şehba bölgesinde bulunan Cerablus, El Rai ve Azaz yerleşim yerleri, sırasıyla doğudan batıya Türkiye-Kuzey Suriye sınır hattı boyunca yer alırken Minbic, Cerablus’un güneyinde; El Bab, El Rai’nin güneyinde ve Til Rifat, Mare ile Exterin gibi yerleşim yerleri ise Azez’in güneyinde yer alıyor. (Kaynak: Gazete Karınca)

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ