Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Rusya: Biz de CNN’i Yasaklarız!

Rusya: Biz de CNN’i Yasaklarız!
  • 09 Kasım 2017 - 12:46
  • 430 kez okundu

Rus senatör İgor Morozov, ABD’de Rus devlet medyası kuruluşlarının yasaklanması ihtimaline tepki gösterdi: “Yasa kabul edilirse aynı şekilde karşılık veririz. CNN’e karşı Rusya’da bir bilgi temizliği ve dışlama uygulanır.”

ABD ile Rusya arasındaki seçim manipülasyonu gerilimi sürüyor. Rus senatör İgor Morozov, ABD’nin Rusya devletine ait video yayın içeriklerinin dağıtımcılar tarafından yayın ağına alınmasını yasaklaması durumunda, Moskova’nın yasal olarak CNN’in ticari ve kablolu televizyon paketlerine alınmasını yasaklayabileceğini söyledi.

Sputnik’e konuşan Morozov, ABD’nin Rusya devletine ait video içeriklerinin dağıtımcıların ağlarına dahil edilmesinin yasaklanabilmesine ilişkin bir bütçe taslağını onaylaması konusunda açıklama yaptı.

Morozov “Yasa kabul edilirse Rusya olarak ABD Kongresi’nin eylemlerine aynı şekilde karşılık veririz. CNN’e karşı Rusya’da bir bilgi temizliği ve dışlama uygulanır. CNN’i kablolu televizyon paketleri dahil her türlü yayın ağına dahil olmaktan men ederiz” dedi. (Kaynak: Sputnik)

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ