Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Savcı, Nuriye Gülmen’in Tahliyesini İstedi

Savcı, Nuriye Gülmen’in Tahliyesini İstedi
  • 27 Kasım 2017 - 11:31
  • 155 kez okundu

Savcı, Nuriye Gülmen’in kaçma şüphesi olmaması ve delilleri karartma ihtimali olmaması gerekçesi ile adli kontrolle serbest bırakılmasını istedi.

 

Olağanüstü hâl (OHAL) uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkındaki davanın beşinci duruşması, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Savcı, Özakça’nın ardından 264 gündür açlık grevinde olan Gülmen’in de tahliyesini talep etti.

Tahliye talebine gerekçe olarak, Gülmen’in “kaçma şüphesinin” olmaması ve “delilleri karartma ihtimalinin bulunmaması” gösterildi.

İşte dakika dakika gelişmeler:

11.00: Duruşma başladı. Savcı, Nuriye Gülmen’in adli kontrolle serbest bırakılmasını istedi.

10.10: Duruşma öncesi konuşan Semih Özakça “Tarihsel olarak umutluyuz. Emekçiler her zaman kazanır. Umudumuzu yitirmek için hiçbir nedenimiz yok. Nuriye hocayı da oradan alabiliriz. Umut edelim.

10.00: Semih Özakça ile eşi Esra Özakça, öğretmen Acun Karadağ, sosyolog Veli Saçılık duruşma için Sincan Cezaevi’ne geldi. Nuriye ve Semih Özakça’ya destek olmak için milletvekilleri, avukatlar ve çok sayıda yurttaş da Sincan Cezaevi önüne geldi.

Ne olmuştu?

KHK ile ihraç edildikten sonra açlık grevine başlayan, ardından tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 4’üncü duruşmasında, Semih Özakça’nın elektronik kelepçe şartıyla tahliye edilmesine, Nuriye Gülmen’in ise tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ