Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Seçim Yasakları Başladı

Seçim Yasakları Başladı
  • 15 Nisan 2017 - 19:33
  • 443 kez okundu

Yarın yapılacak referandum kapsamında, saat 18.00 itibariye seçin yasakları başladı. YSK’nin belirlediği takvime göre, oy verilmesini etkileyebilecek haber ve köşe yazıları yayınlanmayacak.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ne geçilmesinin öngören anayasa değişikliği, yarın yarın seçmenlerin oyuna sunulacak. Referandum nedeniyle ilan edilen seçim yasakları, saat 18.00’den itibaren başladı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) referanduma ilişkin belirlediği takvimine göre, bugün saat 18.00’de siyasi partilerin propaganda dönemi sona erdi ve yayın yasakları yürürlüğe girdi. YSK’nin belirlediği yasaklar şu şekilde:

– Oy verme gününden önceki gün (15.04.2017), saat 18.00’den sonra yapılacak yayınlarda, propaganda maksatlı ve oy vermenin tam bir serbestlikle yapılmasına tesir edebilecek mahiyette haber, yorum ve köşe yazısı yayınlanması yasak olacak.

– Seçim günü 18.00-21.00 saatleri arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında, sadece YSK tarafından seçimle ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Seçim günü saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, gerek görürse yayın yasağını yarın saat 21.00’den önce de kaldırabilecek.

– Siyasi partiler veya adaylar, oy verme gününden önceki 24 saate kadar olan sürede radyo ve televizyonlarda birlikte veya ayrı ayrı açık oturum, röportaj, panel gibi programlara katılarak görüşlerini açıklayabilecekler, açık veya kapalı yer toplantıları radyo ve televizyonlarda canlı yayınlanabilecek, son 24 saat içinde ise benzeri program ve toplantılar yayınlanmayacak.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ