Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Selahattin Demirtaş’tan Referandum Mesajı

Selahattin Demirtaş’tan Referandum Mesajı
  • 13 Nisan 2017 - 15:12
  • 545 kez okundu

Demirtaş cezaevinden yayınladığı referandum açıklamasında seçmenleri sandığa çağırdı HDP Eşbaşkanı, hayır sonucunun iç barışın güçlenmesine katkı sunacağını belirtti.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 16 Nisan referandumu için cezaevinden mesaj gönderdi. Seçmenleri sandığa ve oylarını sahip çıkmaya çağıran Demirtaş, 12 Nisan tarihli mesajında referandum kampanyalarının adil ve eşit şartlarda gerçekleşmediğini vurgularken HDP’li vekillerin meydanlardan halka seslenmelerini engellemek için tutuklandıklarını belirtti.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Demirtaş’ın Edirne Cezaevi’nden gönderdiği mesaj şöyle:

NASIL OLSA DEĞİŞMEYECEK DEMEYİN: Sandığa gitsem bile sonuç nasıl olsa değişmeyecek diye düşünmeyin. Belki de toplumun ve ülkenin kaderini belirleyecek olan sizin oyunuzdur. Mutlaka sandığa gidin ve açık sayım ilkesi gereğince oy sayımını izleyin, oylarınıza sahip çıkın.

MEVZİLER GÜÇLENMİŞ OLACAK: Pazar günü akşam saatlerinde sonuç ne çıkarsa çıksın demokrasi, özgürlük ve eşitlikten yana olanlar mevzilerini güçlendirmiş olacaktır. Elbette ‘Hayır’ çıkması iç barış, istikrar ve kardeşliğin güçlenmesine en fazla katkı sunacak seçenektir. ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de onurlu, değerli, saygın yurttaşlarımız, kardeşlerimizdir.

OHAL EVET’E HİZMET ETTİ: Bu kampanya adil ve eşit bir yarış şeklinde geçmedi tabii ki. Bizim tutuklanmamızın tek nedeni, meydanlardan ve medyadan halka seslenmemizi engellemekti. Devletin bütün olanakları ve halka ait paralar ‘evet’ kampanyasına harcandı. OHAL koşulları ‘evet’ kampanyasına hizmet etti. Bütün bunlara rağmen, toplum evetçiler-hayırcılar olarak kabul kamplaşmamalıdır.
Referandum akşamı, ‘tek adam’da değil tek yürekte buluşuruz inşallah. Referandum sonuçları hayırlı olur umarım. Selam ve sevgilerimle.

DUVAR

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ