Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Selahattin Demirtaş’tan Tahir Elçi Mesaj

Selahattin Demirtaş’tan Tahir Elçi Mesaj
  • 27 Kasım 2016 - 20:38
  • 855 kez okundu

Diyarbakır’da katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için anma düzenlendi.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da anma için mesaj gönderdi. Demirtaş mesajında ‘İnandığımız gerçekleri dile getirmenin büyük bedeller gerektirdiği bir zamanda, bunu dile getirmekten imtina etmediği için Tahir Elçi katledildi’ dedi.

Halkların Demokratik Partisi, (HDP) İstanbul Örgütü bir yıl önce katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için Şişli’de anma düzenledi. Pangaltı Metrosu önünde yapılan anmaya, HDP’lilerin yanı sıra çok sayıda akademisyen ve sanatçı da katıldı. Anma etkinliğinde Elçi’nin katledilmeden önce Dört Ayaklı Minare önünde yaptığı son konuşması, Gencay Gürsoy, Ferhat Tunç, Hasip Kaplan ve Eren Keskin tarafından tekrar okundu.
Demirtaş’tan mesaj
Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da anmaya mesaj gönderdi. Demirtaş gönderdiği mesajında “Yoldaşımız, insan hakları savunucusu Tahir Elçi’nin anması için bir araya gelen sizleri saygıyla selamlarım. İnandığımız gerçekleri dile getirmenin büyük bedeller gerektirdiği bir zamanda, bunu dile getirmekten imtina etmediği için Tahir Elçi katledildi. Tahir Elçi’yi saygıyla ve minnetle anıyorum. Onun bize bıraktığı miras, inandığımız gerçekleri her koşulda dile getirmektir ve bunu sürdürmekten asla geri durmayacağız” ifadelerini kullandı.
Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen’in mesajının da okunduğu anmada konuşan HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, barış elçilerini ve mücadelelerinin saldırılarla ve katledilmelerle susturulamayacağını söyledi.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ