Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

‘Semih’in Kulağı Tıkandı, Nuriye Su İçemiyor’

‘Semih’in Kulağı Tıkandı, Nuriye Su İçemiyor’
  • 23 Haziran 2017 - 16:42
  • 929 kez okundu

Esra Özakça, açlık grevinde 107 günü geride bırakan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlık durumlarıyla ilgili açıklama yaptı.

nuriye_semih_ic

Akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın KHK ile ihraç edildikleri görevlerine dönmek için başlattığı açlık grevinde 107 gün geride kaldı.

Gülmen ve Özakça açlık grevindeyken 23 mayısta tutuklanmıştı. Esra Özakça açlık grevini cezaevinde sürdüren iki eğitimcinin sağlık durumlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Özakça’nın Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle:

“Nuriye ve Semih’in sağlığı hakkında öğrendiklerimiz şöyle: Semih’in kulakları tıkanmaya başlamış. Konuşurken kendi sesini dahi zor duyuyormuş. Bacaklarında kas ağrısı çok yoğun. Kalça kemiklerinde ağrı var. Her iki gözünde batma hissi var. Boyun ağrısı çok fazla ve sürekli uzanma ihtiyacı duyuyor.

Nuriye hocada boyun kasları ve göğüs kaslarında ağrısı çok yoğun. Kas ağrısından boynunu hareket ettiremiyor, kollarını kaldıramıyor. İçtiği bir yudum su bile gaz yapıyor. Artık sıvı alımında zorlanıyor. Bunlar dışında ikisi de sizleri çok sevdiğini iletiyor.”

DUVAR

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ