Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Sibel Çapraz’ın Ameliyat Başvurusu Kabul Edildi

Sibel Çapraz’ın Ameliyat Başvurusu Kabul Edildi
  • 03 Eylül 2016 - 16:43
  • 774 kez okundu

İzmir Menemen R Tipi Cezaevine sürgün edilen ve ameliyat olmayı bekleyen Sibel Çapraz’ın başvuruları kabul edilerek fizik tedavisine son verildi.

İSTANBUL – Hakkari İl Genel Meclis üyesi Sibel Çapraz, 27 Kasım 2015 tarihinde Hakkari Yüksekova’da zırhlı araçtan açılan ateşle ağır yaralanmıştı. 15 ameliyat geçiren Sibel, tedavisi devam ederken 3 Mart’ta “örgüt üyeliği” ve “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” iddialarıyla tutuklandı. Sibel, yaklaşık beş aydır kaldığı ve tedavisinin engellendiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden apar topar İzmir Menemen R Tipi Cezaevine sürgün edildi. 15 ameliyat geçiren Sibel’in 4 ameliyat daha olması gerekiyor. Sibel Çapraz’ın abisi Necip Çapraz yazılı bir metin yayınlayarak Türk Tabipler Birliği ve Adalet Bakanlığı’na yaptıkları başvurunun dikkate alındığı belirtti.

‘İstanbul’a sevki bekleniyor’

Necip, “İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı emri ile Yeşilyurt Devlet Hastanesi ortopedi, fizik tedavi uzmanlarının ‘biran önce ameliyat olması gerekiyor’ kararıyla fizik tedavi seansları durduruldu. Önümüzdeki hafta el cerrahisi uzmanını kontrolünden sonra İstanbul’da kolunda yapılması gereken 3 ameliyat için İstanbul merkezli bir cezaevine sevki bekleniyor” dedi.

‘En kısa zaman içinde sevk edilmeyi bekliyorum’

Necip Çapraz’ın hazırladığı yazılı metinde Sibel Çapraz’ın şu sözleri yer aldı: “Adalet Bakanlığı’na doktor raporuyla yaptığım müracaattan sonra yeniden acil ameliyatlarımı gerekçe göstererek müracaatım kabul oldu. İzmir Savcılığı acil ameliyatlarımın, doktor görüşü alınarak yapılması için İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesine sevk etme kararı verdi. Ortopedi ve fizik tedavi uzmanlarının raporları olumlu. Sadece el cerrahisi uzmanı raporu kaldı ki daha önce bu uzman da olumlu rapor vermişti. Bana cezaevi tercihi ve yol masrafı için görüş taleplerine ise bütün masrafları kabul ettim ve tek tercihimin de Bakırköy Kadın Cezaevi’ne nakil olmak olduğunu söyledim. Oradaki arkadaşlarımı çok özledim. İstanbul’daki doktorlarıma göründükten sonra zamanı gelen ameliyatlarımın durumu netleşecek. En kısa zaman içinde sevk edilmeyi bekliyorum.”

‘Kardeşimiz fizik tedavi adı altında işkence çekiyormuş’

Necip Çapraz aile olarak endişelerinin devam ettiğini belirterek, “Demek kardeşimiz fizik tedavi adı altında işkence çekiyormuş. Artık tutukluluk hali işkenceye döndü. Adalet umutlarımız tükeniyor. Suçsuz yere yatan Sibel’in bir an evvel ailesine teslim edilip özgür bir ortamda ameliyat edilmesinin şart olduğunu belirtiyoruz” dedi.

JINHA

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ