Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Şirvan Kaderine Terk Edildi

Şirvan Kaderine Terk Edildi
  • 24 Kasım 2016 - 11:02
  • 947 kez okundu
Siirt’in Şirvan ilçesinde özel maden ocağında meydana gelen göçük sonucu 16 işçi göçük altında kalmış, arama kurtarma çalışmaları sonucu 7 işçinin cenazesi çıkarılmıştı. Göçük altında kalan diğer 9 işçi ise olayın üzerinden 1 hafta geçmiş olmasına rağmen halen bulunamadı.
Siirt’in Şirvan ilçesinde özel maden ocağında meydana gelen göçük sonucu toprak altında kalan 9 işçiye olayın üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen halen ulaşılamadı.

Şirvan’da göçük altında bulunan işçilerin ailesinden bir kişi Nerinaazad’a ulaşarak medyanın Şirvan’daki çalışmaları saptırdığını, şuan göçük altında bulunan işçilerin akraba ve arkadaşlarından başka kimsenin çalışmadığını, yine şirketin kendi araçlarıyla bazı çalışmalar yapıldığını lakin onun da yetersiz kaldığını belirttiler.

Şirvan’da büyük bir ihmalin olduğunu belirten işçi aileleri, ailelerin perişan bir halde olduklarını artık cenazeleri alıp gitmelerinin tek umutları olduklarını belirttiler.

Aileler haberlerde izledikleri birçok şeyin gerçeği yansıtmadığını, yetkili biri geldiğinde oluşan kalabalığın sonrasında devam etmediğini söylüyor. Seslerini duyuramadıklarını aktaran aileler, kendi baskıları olmasa çalışmaların dahi olmayacağını belirtiyorlar.

Şirvan’da sürekli olarak yoğun bir çalışma olduğu haberlerini yayınlayan medya ise, yaklaşık 1 haftadır göçük altında kalan işçilere neden ulaşılamadığı konusunda ise sessizliğini koruyor. Şirvan’daki ailelere herhangi bir haberinde yer vermeyen medya, Soma’da gösterdiği ilgiyi konu Şirvan’daki Kürt işçiler olunca sessizliğe bürünüyor.

Bazı işçiler, 8 kamyon ve 3 iş makinası göçük altında kaldı

‘Bazı işçiler, 8 kamyon ve 3 iş makinası göçük altında kaldı.’ Faciayı önce böyle duyuran bazı “haber” siteleri, toprak altında kalan insan sayısını makinalardan sonra 16 olarak duyurdu.

Nerinaazad olarak devleti ve kamuoyunu bu acı karşısında duyarlı olmaya ve oradaki acılı ailelerin sesine kulak vermeye çağırıyoruz.

NerinaAzad

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ