Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Soylu’dan Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne Tehdit Gibi Açıklamalar

Soylu’dan Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne Tehdit Gibi Açıklamalar
  • 30 Eylül 2017 - 20:53
  • 1.693 kez okundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin 25 Eylül’de gerçekleştirdiği bağımsızlık referandumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu ile 15 Temmuz’u hatırlatan Soylu, IKBY Başkanı Mesud Barzani üzerinden Türkiye’nin yenmeye çalıştıklarını savundu.

Soylu, “Bakın, Türkiye hepinizi bir çuvala koyar, o çuvalın da başını bağlar, ondan sonra atacağı yere atar. Kimse Türkiye ile oyun oynamasın. Biz ne zaman sakin durup karar vereceğimizi, ne zaman celalleneceğimizi, ne zaman da tekmemizin pek olacağına kendimiz karar verir, kendimiz hesap ederiz.” dedi.

Soylu, AKP Çarşıbaşı İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresi’nde konuştu.

Soylu’nun açıklamaları şöyle:

“Tecrübe elde ettik. Güçlü bir liderimiz var, 15 yıldır Türkiye’yi idare ediyor. Dünyaya gittiği zaman uluslararası alanlarda yıllardır karşı karşıya kaldığı karakterleri, kimlikleri, şahısları görüyor ve o büyük tecrübelerle birlikte de ülkemizi yönetiyor. Şimdi bir noktaya getirdi Türkiye’yi, hep beraber getirdik demokrasiyle.

“Cumhuriyet tarihimizin ve tarihimizin en önemli fırsatı önümüzdedir. Artık daha hızlı işlerimizi gerçekleştireceğiz. Artık oligarşik bürokrasiye teslim olmayacağız, artık kararlılığımızda, kararlarımızda demokrasinin ve milletin söylediği olacak. Hukukun üstünlüğü olacak. Artık adım attığımızda ‘Hayır sen bu adımı atamazsın.’ diyen birtakım anlayışlarla karşı karşıya kalmayacağız. Artık ‘Yarın ne olacak, başımıza bir şey gelecek mi?’ diye bir endişe içerisinde olmayacağız.”

“Bakanlığımızın hiçbir önemi yok, bunu çok net söylüyorum. İçişleri Bakanı olmuşsun, şu olmuşsun, bu olmuşsun, makama, mevkiye gelmişsin hiçbir önemi yok. Hep beraber yaşadık, 15 Temmuz gecesi bulunduğunuz, bulunduğumuz makamların önemi var mıydı? Bu makamları eğer hakkıyla zamanında yerinde değerlendirirsek, millete hizmet edersek, üzerimize düşen vazifeyi yerine getirirsek bu makamların ehemmiyeti ve önemi vardır. Yoksa altınızdan bir gecede sandalyeyi vesayet unsurları çekerler, ne olduğunuzu şaşırırsınız.”

‘KİMSE TÜRKİYE İLE OYUN OYNAMASIN’

“Onlar bir hamle yapıyorlar, biz bir hamle yapıyoruz. Şimdi de etrafımızdaki coğrafyada bir hamle yapmaya çalışıyorlar. Türkiye’yi tanımıyorlar, Türkiye’nin gücünü, kuvvetini, kudretini bilmiyorlar. Baktılar ki ’15 Temmuz’u yediremedik, baktılar ki 17-25 Aralık darbesini yediremedik, baktılar ki dolarlarla avrolarla uğraştılar bunları yediremedik acaba şimdi Barzani üzerinden Türkiye’ye bir engel teşkil edebilecek bir hale getirebilir miyiz?’ diye bir düşüncenin içerisindeler.

Bakın, Türkiye hepinizi bir çuvala koyar, o çuvalın da başını bağlar, ondan sonra atacağı yere atar. Kimse Türkiye ile oyun oynamasın. Biz ne zaman sakin durup karar vereceğimizi, ne zaman celalleneceğimizi, ne zaman da tekmemizin pek olacağına kendimiz karar verir, kendimiz hesap ederiz.

Bu konuda bu devlet ve bu millet her zaman gereğini yerine getirmiştir. Kimseye bu topraklar ve bu coğrafya üzerinde oyun oynattırmayız hiç endişeniz olmasın. Bütün bunlar yarın öbür gün baktığınızda Türkiye’nin bu aklıyla çözebildiği meseleler olarak çok rahat bir şekilde görülecektir.”

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ