Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Süleyman Soylu İçişleri Bakanı O Fotoğrafla İlgili Açıklama Yaptı

Süleyman Soylu İçişleri Bakanı O Fotoğrafla İlgili Açıklama Yaptı
  • 16 Eylül 2017 - 12:49
  • 2.288 kez okundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, fotoğraf olayına ilişkin basın açıklaması yaptı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranlardan biri olan Murat Alp ile yan yana olduğu bir fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından yazılı basın açıklaması yaptı.

“Aşağılıksınız!” ifadesiyle başlayan açıklamada Soylu, “Yaklaşık 3.5 saat karakolda bulunmamızın ardından olayla ilgili yapılması gereken gözaltı talimatlarını verip karakoldan ayrıldık. Bu esnada orada bulunduğumuzu bilen mahalle eşrafı karakolda bizimle fotoğraf çektirmek istedi ve ayrılırken bir çok kişiyle fotoğraf çektirdik. Önemli olan, hayatımızın her döneminde kimin bizimle fotoğraf çektirip çektirmeyeceği değil hukuk açısından bir suça karışıp karışmadığıdır. Talimatlarımız sonrası tahkikatın derinleştirilmesi sonucu 48 kişinin ifadesi alındı ve ifadesi alınan bu şahıs da savcının talimatıyla ertesi gün gözaltına alındı ve halen gözaltındadır. Mahalle eşrafının bizimle fotoğraf çekme talebi, talimatlarımız sonucu yapılan incelemede fotoğraf çekilenlerden birinin de gözaltına alınması, fitne gerçeğini değiştirmez. Tam tersine bu konudaki hassasiyetimizi ve olaya bakışımızı ortaya koyar. Biz bu konuda gereğini yapmışız ve yaparız” dedi.
Olayla ilgili gözaltına alınanlardan 19’u serbest bırakılırken 4 kişi ise halen gözaltında tutuluyor. 6 kişinin ise halen arandığı öğrenildi.

 

İşte o basın açıklamasının tam metni:

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ