Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Süleyman Soylu:”Devletten Güçlüyüz Diyenin Ölçüsünü Alırız

Süleyman Soylu:”Devletten Güçlüyüz Diyenin Ölçüsünü Alırız
  • 19 Ekim 2017 - 11:57
  • 544 kez okundu

Ankara’daki kaçırma iddialarını CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan Meclis gündemine taşıdı. Sarıhan’ın sorularına cevap veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kim devletten güçlüyüz diyorsa devlet onun boyunun ölçüsünü almasını bilir” dedi.

ANKARA – CHP Milletvekili Şenal Sarıhan Ankara’daki kaçırma iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Genel Kurul’da konuşan Sarıhan 10 Ekim tarihinde kendisini polis olarak tanıtan kişilerce kaçırıldığı iddia edilen üniversite öğrencisinin durumunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Polisin kendisini “Kamu güvenlik timi” olarak tanıttığını hatırlatan Sarıhan, “Kamu güvenlik timi denilen bir tim gerçekten var mı? Bu tim öğrencinin anlatımlarına göre ‘Biz devletten daha güçlüyüz ve illegal örgüt temsilcileriyiz’ diye kendilerini tanıtmışlar” ifadelerini kullandı.

‘BUNA HİÇBİRİMİZ MÜSAADE ETMEYİZ’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayı gazetelerden okumasının ardından talimat verdiğini söyledi. “Kim devletten güçlüyüz diyorsa devlet onun boyunun ölçüsünü almasını bilir” diyen Soylu şöyle devam etti:

“Böyle bir hakkı, kimsenin yasaların tanımadığı, kanunun tanımadığı hakkı kimse kendi adına kullanamaz, buna hiçbirimiz müsaade etmeyiz, devlet de müsaade etmez, hukuk da müsaade etmez. Böyle adı sanı meczup olan birtakım kuruluşların kendi adına bir yerlerde eğer var ise değerlendirme yapmalarına da tahammülümüz olmaz”

NE OLMUŞTU?

Üniversite öğrencisi Deniz Bahçeci 10 Ekim tarihinde kendisini polis olarak tanıtan kişilerce kaçırılarak tecavüz ile tehdit edildiğini iddia etmişti. Cüzdanına ve telefonuna el konulan Bahçeci’yi kaçıranlar kendilerini “Kamu güvenlik timi” (KGT) olarak tanıttı. Ankara’yı terk etmesi için zorlanan öğrenci suç duyurusunda bulunmuştu.(DUVAR)

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ