Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Suriye: Kürtlerle Masaya Otururuz Ancak Bir Şartla

Suriye: Kürtlerle Masaya Otururuz Ancak Bir Şartla
  • 08 Nisan 2017 - 22:34
  • 3.613 kez okundu
Suriye Dışişleri Bakanı Welid Mualim, Suriye’nin, IŞİD’ten sonra Kürtlerle masaya oturabileceğini ancak bunun bir Şartı olduğunu söyledi.

Suriye Dışişleri Bakanı Welid Mualim, Şam’ın, IŞİD savaşından sonra Kürtlerle müzakere edebileceğini ancak Suriye’nin bir parçası olduklarını kabul etmelerinin bunun şartı olduğunu ifade etti.

Düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Welid Mualim, “Bizler ve Kürtler birlikte ortak bir düşmana karşı savaşıyoruz.” diyerek Kürtlerle müzakere kapılarının açık olduğunu söyledi.

Mualim şöyle konuştu: “Demokratik Suriye Güçleri (QSD), Suriye’de bir Kürt meselesini ortaya çıkarıyor. Kütler Suriye halkının bir parçasıdır ve Suriye’yi oluşturan güçlerdendir. Onlardan işittiğim kadarıyla Kürtler, Suriye Arap Cumhuriyeti çatısında yaşamak istiyor. Bu ileride aramızda bir müzakere kapsının açık olacağı anlamına geliyor. Onlar bizim tavrımızı açık bir şekilde okumalılar ve her şeyden önce biz, ortak düşmana karşı savaşıyoruz. IŞİD ortadan kaldırıldıktan sonra oturup anlaşabiliriz ancak onların Suriye Arap Cumhuriyeti’nin bir parçası olduğu kaidesiyle.”

nerinaazad

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ