Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

  • 02 Aralık 2015 - 21:36
  • 433 kez okundu

Bir İngiliz kanalında ekranlara getirilen görüntülerde, geçtiğimiz Cumartesi günü (28 Kasım 2015) katledilen Tahir Elçi, Channel 4’ün Dış Haber muhabiri Jonathan Rugman’a ‘Beni nasıl öldüreceklerini biliyorum’ şeklinde konuşuyor.

İngiliz Channel 4 ekranlarında yayınlanan görüntülerde Tahir Elçi Amed surlarında bir kahvehanede kanalın muhabirine İngilizce söyleşi veriyor.

Muhabirin “ölüm tehditleri alıyor musunuz?” şeklindeki sorusuna net bir şekilde evet cevabı vererek, sürekli tehditler aldığını, bilhassa sosyal medya üzerinden ölüm tehdidi içeren yüzlerce mesajlar aldığını vurgulayan Elçi, “Bazı tweetlerde nasıl öldürüleceğinin ayrıntılı bir şekilde açıklandığını, bunun yanısıra telefonla arayarak tehdit eden binlerce kişinin olduğunu” dile getiriyor.

Görüntünün devamında muhabir Rugman Elçi’ye “ölüm tehditleri alınan bir ülkenin tehlikeli bir bölge olup olmadığı” şeklinde bir soru yöneltiyor.

Elçi bu soruya, “normalde tehlikeli olmadığını, ancak Ermeni soykırımı, Kürt sorunu, PKK, resmi ideoloji, devletin kırmızı çizgileri gibi hassas konularda konuşur veya girişimlerde bulunursanız, devletin suçlarını deşifre ederseniz o taktirde ciddi bir tehlikeden bahsedebiliriz” şeklinde cevap verdi.

NerinaAzad

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ