Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Trafik Cezalarında Dönem Başlıyor

Trafik Cezalarında Dönem Başlıyor
  • 06 Haziran 2017 - 09:46
  • 1.984 kez okundu

Trafik cezalarında yeni düzenlemeye gidiliyor. Buna göre, arka arkaya kural ihlali yapan ve radara yakalanan sürücülere yazılan cezalar artık ‘tek bir ceza’ olarak gönderilecek.

 Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz, temmuz ayında otoyollarda devreye girecek ortalama hız tespit sisteminde, birden fazla tespite tek ceza kesileceğini söyledi.

Intertraffic İstanbul Fuarı kapsamında düzenlenen ‘Ulaşım Sistemlerinin Türkiye’deki Geleceği’ başlıklı panelde konuşan Akdeniz “Gazetelere yansıyan konular vardı. Belediyelerin kurduğu sistemlerde bazı usul hataları oldu. Vatandaşın mağdur edildiği görüldü. Bakanımız tarafından müdahale edildi. Usul ve esaslar değişti. Şimdi kamu yararı esas alınarak yeniden işlemeye başlayacak” dedi.

 

Trafik kazalarını azaltmak için polisin görünürlüğünü artırdıklarını vurgulayan Akdeniz, şunları söyledi: Daha önce bir dakika içinde 3 anlık hız tespitinden vatandaşlarımızın 3 ayrı ceza aldığı görüldü. Bu vicdanen doğru değildir. Bizim derdimiz vatandaşı devlete küstürmek değildir. Mümkünse ortalama hız yapacaksınız. Kural ihlalini alışkanlık haline getiren varsa bir defa ceza kesilecek. Örneğin 100 km’lik bir yolda 10 km’de bir anlık hız tespiti yapılacak.
(DUVAR )

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ