Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Türkiye’nin İsteğini Hayretle Karşıladık

Türkiye’nin İsteğini Hayretle Karşıladık
  • 19 Eylül 2016 - 11:32
  • 1.280 kez okundu

Türkiye’nin Irak’ta “Fırat Kalkanı” benzeri bir operasyona girişmesiyle ilgili olarak Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türkiye’nin isteğini hayretle karşıladıklarını ifade etti.

 

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine operasyon başlatmasının ardından Türkiye’nin benzer bir operasyonun Musul’a da yapılması hükumet çevrelerince konuşulmaya başlamıştı.

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, Türkiye’nin Irak topraklarında her türlü askeri operasyonuna kesinlikle karşı olduklarını söyledi.

Fars Haber Ajansı’nın haberine göre Venezüela’da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi liderler zirvesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Caferi, Bağdat yönetimi 15 Temmuz askeri darbesine karşı olumlu tutum sergilediğini belirterek, Ankara ile ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtti.

Türk yetkililerin Federal Kürdistan’da da Suriye’nin kuzeyinde yaptıkları gibi askeri operasyon yapmak istedikleri ile ilgili sözlerini hayretle karşıladıklarını belirten Caferi, Türkiye’nin Irak topraklarında Bağdat yönetimi ile koordinasyon yapmadan düzenleyeceği her türlü askeri operasyonuna kesinlikle karşı olduklarını bildirdi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ