Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Ümran Ortaya Çıktı

Ümran Ortaya Çıktı
  • 06 Haziran 2017 - 11:08
  • 384 kez okundu

Halep’te bir ambulansta çekilen görüntüleriyle Suriye’deki iç savaşın sembollerinden biri haline gelen yedi yaşındaki Ümran ortaya çıktı. Ümran, Halep’te hükümet kontrolündeki bölgede yaşıyor.

Suriye’deki iç savaşın sembollerinden biri olan ‘Ümran bebek’, Halep’te bir ambulansta kanlar içinde görüntülenmesinden aylar sonra ortaya çıktı. Ümran Dakneş ve ailesi, Suriye’de hükümet yanlısı bir televizyon kanalında sunuculuk yapan Kinana Alloush ile bir söyleşi yaptı.

Alloush Facebook hesabından Ümran ve ailesinin fotoğraflarını ve görüntülerini paylaştı. Buna göre Ümran Halep’te, hükümet kontrolündeki bölgede sağlıklı bir biçimde yaşıyor.

Alloush’un paylaştığı kısa videodaysa, Ümran’ın babası oğlunun kaçırılmasından endişelendiği için adını ve saç stilini değiştirdiğini, silahlı isyancıların kendilerini tehdit ettiğini söyledi. Baba, kendilerine Suriye’yi terk etmeleri için yapılan teklifleri de ordunun imajına zarar vermek istemedikleri için reddettiklerini belirtti.

 

Dakneş ailesinin, Halep kuşatmasının son günlerinde evleri hava saldırısında yıkıldıktan sonra hükümet kontrolündeki bölgeye geçtiği belirtilmiş ancak aileden bugüne dek haber alınamamıştı. Geçmişte isyancıların cansız bedenleriyle selfie çektiği için tepki çeken Alloush ile söyleşiyi hangi koşullarda yaptıklarıysa bilinmiyor. (DUVAR )

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ