Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Van Erciş Belediye Eş Başkanı Tutuklandı

Van Erciş Belediye Eş Başkanı Tutuklandı
  • 14 Ekim 2015 - 00:41
  • 522 kez okundu

Van’ın Erciş ilçesinde Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) Belediye Eş Başkanı Diba Keskin ile HDP İlçe Eş Başkanı Seval Çadırcı tutuklandı.

ERCİŞ – Van’ın Erciş İlçesinde ‘özerklik ilanı’ ile ilgili yapılan basın açıklamasına katılan Erciş ilçesi Belediye Eş Başkanı Diba Keskin ile HDP ilçe eş başkanı Seval Çadırcı tutuklandı. Keskin ve Çadırcı Erciş ceza evine gönderildi.

Erciş ilçesi Belediye Eş Başkanı Diba Keskin tutuklandıktan sonra şu mesajı verdi:

”Ben hırsızlıktan,yolsuzluktan,rüşvetten,ihaleye fesattan yargılanmadım ,onur duyacağım ve çocuklarıma onurlu bir mirası bırakacak bir irade beyanından yargılanıyorum. Ve bundan gururluyum. Biz bu devleti tüm halkların devleti olarak kabul ediyoruz.Tüm halkların eşit özgür yaşayacağı bir demokratik ülke olarak kabul ediyoruz.
Yaklaşık iki yıldır belediye eş başkanıyım bu kentte. Ve bu kentin tüm halklarına adil,şeffaf eşit bir hizmet götürmeye çalıştım.Şu ana kadar adım hiç bir kirli işle,rüşvetle yolsuzlukla anılmadı onun gururunu yaşıyorum. Halklarımız bunu iyi bilsin. Bugün yine çıksam yine başımdaki örtüm ve üzerimdeki pardesümle aşiretçiliğe,kötü niyetli insanlara yine parmak sallayacağım. Herkesi çok çok selamlıyorum.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ