Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,89
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Van Tuşba Belediyesinde Yolsuzluk ve Değerli Yalnızlık!

Van Tuşba Belediyesinde Yolsuzluk ve Değerli Yalnızlık!
  • 17 Eylül 2017 - 15:33
  • 1.469 kez okundu

15 ay önce Van’ın Tuşba Belediyesinde yaşanan yolsuzluk iddialarını gündeme getiren bir haber yaptım. Haberin ardından bizzat Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe tarafından bana yönelik hakaretler içeren bir açıklama yapıldı. Tabi ki böylesi bir durumda beni sahiplenen insanlar oldu ama Fevzi Özgökçe’yi seven ve onanan inan bir çok insanın kalbi kırıldı, hayal kırıklığı yaşayanlarda oldu.

Sırf haberi ben yaptım diye haberi yayınlamayan, beni gazeteci gibi davranmamakla suçlayan, taraflı yaklaştığımı söyleyen, Fevzi Özgökçe’yi haklı bulan gazeteciler oldu. Fevzi Özgökçe’nin hakaret ve saldırılarına karşı VİMED’de yaptığımız açıklamaya bile 4 gazeteci dışında gelen olmadı.

Ama o zamanda şunun farkındaydım… Benim yalnızlığım değerli bir yalnızlıktı

Hatta yaptığım haberden ötürü çok kişi rahatsız oldu. Neredeyse benden özür dilememi isteyeceklerdi.

Şöyle bir şey yazacaktım mesela : Yolsuzluk çalışmaları nedeniyle verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.

Sonraa…. Mahkemelik oldum ve yargılanıyorum. Mahkeme salonlarında haberimizin arkasında durdum.

Çünkü elimde belge var arkadaşlar, her şey çok açık ve net.

15 Haziran 2017’de ilk duruşmaya çıktım ve mahkeme şikayetçi Fevzi Özgökçe’nin zorla duruşmaya getirilmesine ve habere konu olan yolsuzluk iddialarının incelenmesine ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığına müzakere yazısı yazılmasına karar vererek duruşmayı 19 Ekim 2017 tarihine erteledi. Henüz elimde net bir veri yok ama dünkü operasyonun altında mahkemenin Savcılığa yazdığı bu yazının etkisi olabilir.

Ben Tuşba Belediye’sinin hakkımda davacı olmasından kaynaklı başlayan 2. duruşmasına hazırlanırken, dün kamuoyunda bir haber patladı ve Tuşba Belediyesinde yolsuzluk operasyonu başladı ve böylece Belediye de yolsuzluk resmi makamlarca tescillendi.

Şimdi bu haberleri yaptım diye beni gazeteci gibi davranmamakla, ‘okunmamakla’ itibarsızlaştırmaya çalışan kerameti kendinden menkul kişiler, inanın gazetecilik sizin anladığın biçimde bir meslek değil.

Gazetecilik bir meslekten öte, hakikatı aramak ve onun peşine düşmektir.

Bir çok noktada sustum, konuşmadım ama Dersim’de bir laf vardır… ‘Mütevazi olma gerçek sanırlar’ diye. O yüzden biraz içimi dökmek istedim,, af ola…

Oktay Candemir Yazdı…

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ