Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Van Valiliği’nden Tendürek’te Devam Eden Operasyon Hakkında Duyuru

Van Valiliği’nden Tendürek’te Devam Eden Operasyon Hakkında Duyuru
  • 04 Eylül 2016 - 10:47
  • 8.410 kez okundu

Van Valiliği tarafından bir açıklama yapılarak bir kaç gündür Van’nın Çaldıran İlçesinin Tendürek Dağı’nda yaşanılan çatışma süreci ile ilgili bilgi verildi.

VAN – Van Valiliği Çaldıran İlçesinin Tendürek Dağı’nda yaşanılan çatışma süreci ile ilgili bilgi verdi.

Van Valiliği’nin resmi web sitesinde yapılan açıklama şöyle;

“İlimiz Çaldıran ilçesi Tendürek dağı bölgesinde 40-50 terörist unsurun bulunduğunun istihbar olunması üzerine, o bölgede bulunan bölücü terör örgütü mensupları ve elebaşlarının tamamen temizlenmesine yönelik olarak başlatılan planlı operasyonlarımız bizzat generallerimizin komutasında kahraman güvenlik güçlerimizce sürdürülmektedir.
        Maalesef operasyonlarda arazi yapısının zorluğundan ve çatışmaların şiddetinden dolayı şehitlerimiz olmaktadır. Bu kapsamlı operasyonlar, devletimizin terörü yok etme anlayışı çerçevesinde hava unsurlarımızın da desteğiyle, terörist gruplar tamamen etkisiz hale getirilene kadar sürdürülecektir.
        Operasyonlarda terör örgütüne çok büyük kayıplar verdirilmektedir. Bu büyük ve her türlü takdire layık olan mücadele, bütün imkânlar kullanılmak suretiyle icra edilmektedir. Sıkışan terörist unsurların tamamen o bölgeden temizlenmesi için güvenlik kuvvetlerimiz her türlü tedbiri planlamakta ve yerine getirmektedir. Devletimizin diğer bütün kurumları da bu mücadeleye gerekli her türlü desteği vermektedir.” denildi.
Çaldıran Ajans

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ