Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,67 / Satış: 3,69
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,33

Van ve İlçeler Arasında Çalışan Minibüslerin Durağı Değişti

Van ve İlçeler Arasında Çalışan Minibüslerin Durağı Değişti
  • 18 Nisan 2017 - 19:59
  • 5.218 kez okundu

Van Büyükşehir Belediyesi, Van ve ilçeler arasında çalışan 800’e yakın minibüsün bulunduğu ilçe otogarını kaldırdı. Van Şehirlerarası Otobüs Terminaline gönderilecek olan minibüs şoförleri, belediyenin ne kendilerine ne de Van Şoförler ve Otomobilciler Odasına danışmadan böyle bir karar aldığını belirterek, Van Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

 

Van Büyükşehir Belediyesi, Tuşba ilçesinde bulunan ve Van ve ilçeler arasında çalışan 800’e yakın minibüsün bulunduğu ilçe otogarını kaldırarak, Van Şehirlerarası Otobüs Terminaline gönderdi. İlçe otogarında Erciş, Özalp, Muradiye, Çaldıran, Gevaş, Doğubayazıt arasında yüzlerce minibüs çalışıyor. Van Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda İlçe Otogarına bundan sonra, şehir içi çalışan sarı minibüslerin toplama yeri olacak. Van Şehirlerarası Otobüs Terminaline gönderilecek olan minibüs şoförleri, belediyenin ne kendilerine ne de Van Şoförler ve Otomobilciler Odasına danışmadan böyle bir karar aldığını belirterek, Van Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Alınan kararlara şoförler tepki gösterdi.

Otogarın taşınmasına tepki gösteren Şoför Oktay Kayaalp, yapılan bu taşınmayı kabul etmeyeceklerini belirterek, belediyenin kendi ekmekleriyle oynadığını söyledi. Belediyeni ne kendilerine ne de Van Şoförler Odası’na danışılmadan böyle bir karar aldığını ifade ederek, “Burada binlerce aile geçimini sağlıyor.  Bu durumda herkes mağdur duruma düşecek. Özellikle yolcular bu konuda çok zorluk çekecek. Şehirlerarası Otobüs Terminali şehir merkezinden çok uzak. Yolcularımız şehir merkezine gitmek için yeniden para verip, merkeze gitmek zorunda kalacak. Yolcularımızın çoğu Van’a hastane gelen insanlar. Hiç kimse bizi ve yolcularımızı mağdur etme hakkı yoktur. Alınan bu yanlış karardan bir an önce gözden yeniden geçirmeliler. Belediye sadece otogar ile çarşı merkezi arasında çalışan belediye otobüslerinin daha fazla kazanması için böyle bir uygulamaya gitmiş. Bunu kabul etmiyoruz ve buradan gitmeyeceğiz” dedi.

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, İlçe Otogarının taşınması durumunda şoförlerin ve yolcuların büyük bir mağduriyet yaşayacağını belirterek, alınan karara tepki gösterdi.

Van Manşet 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ