Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Van’da 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlandı

Van’da 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlandı
  • 01 Mayıs 2016 - 15:56
  • 398 kez okundu

Van’da bu yıl KESK, DİSK, TMMOB ve TTB öncülüğünde ‘Savaşa, sömürüye, yoksulluğa ve faşizme karşı’ şiarıyla Musa Anter Barış Parkında yapılan kutlamalara, HDP Van İl Eş Başkanları Gülistan Orhan, Yakup Ataş, DBP Van İl Eş Başkan Vekilleri Nazmiye Acar, Metin Kutaz, HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, KESK, DİSK, TMMOB, TTB üyeleri, Barış Anneleri Meclisi Üyeleri, KJA Aktivistleri ve emekçiler katıldı.

VAN – Kutlamalar nedeniyle polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı alanda ‘Gençlik gelecek, gelecek Sosyalizm’’Faşizme ölüm, halklara özgürlük’, ‘Tüm farkı yaratan emektir’ yazılı pankartlar açılırken, Cizre’de katledilen sağlık Emekçisi Aziz Yural ile Diyarbakır’da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren DİSK Temsilcisi Remziye Yünce’nin fotoğrafları asıldı.

2311217

‘Barış ve Özgürlük şehitleri’ adına yapılan saygı duruşunun ardından Tertip Komitesi adına söz alan Ömer Tekin, işçi ve emekçiyi sömürenlere karşı mücadelelerinin süreceğini söyledi.

‘AKP’NİN EMEK DÜŞMANI POLİTİKALARINI TEŞHİR ETMEYE DEVAM’

KESK MYK Üyesi İlhan Yiğit ve Emek Partisi Van Temsilcisi Umut Yeğin’de yaptıkları konuşmada AKP’nin emekçilere karşı bir politika içinde olduğunu belirterek, emekçilerin mücadeleleriyle AKP’yi teşhir etmeye devam edeceğini kaydetti.

52833

‘FAŞİZMİN HENDEKLERİNİ HEP BİRLİKTE KAPATACAĞIZ’

Son olarak söz alan HDP Van Milletvekili Lezgin Botan’da Kürt halkının zor bir süreçten geçtiğini ve büyük bir zulüm ile karşı karşıya kaldığını belirterek, “ Şimdi uyguladıkları kirli savaş politikaları için hendekleri gerekçe yapıyorlar. Uğur Kaymaz, Ceylan Önkol katledildiğinde, Roboski’de, Suruç’ta hendek mi vardı. Bizler halklar ve emekçiler olarak faşizmin açtığı hendekleri hep birlikte kapatacağız.” Diye konuştu.

9302583

Yapılan konuşmaların ardından kutlamalar Grup Abdal’ın verdiği müzik dinletisiyle son buldu.

 

Kaynak :vanaktuel

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ