Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Van’da Belediyelere Kayyum Gelmeden Uygulama Geldi

Van’da Belediyelere Kayyum Gelmeden Uygulama Geldi
  • 09 Eylül 2016 - 09:26
  • 4.233 kez okundu

Kamu İhale Kurumu (KİK) kayyum atanması planlanan DBP’li Edremit, İpekyolu ve Özalp Belediyelerini internet sitesinde sistem dışı bıraktı.

 

AKP hükümeti kayyum yasasını çıkardıktan sonra henüz kayyum atanmadan harekete geçti. Van’da kayyum atanması gündemde olan DBP’li Edremit, İpekyolu, Özalp Belediyelerinin ihale başvurularını yayınlamayan KİK web sitesi belediyeleri sistem dışı bıraktı.

Konuyla ilgili görüş aktaran Belediyelerin yetkilileri yapılan uygulamanın hukuksuz olduğunu söyledi. Belediye yetkilileri, “daha kayyum aranmadan halka hizmetlerimizi engellemeye başladılar. Halkımızı ihtiyaçları doğrultusunda yapmak istediğimiz hizmetleri engelliyorlar. İhale aşamasında olan işlerimiz şu an tarifi izah edilemeyen bir şekilde askıya alınmış durumda. Muhtemelen kayyum atandığı yapacakları ihalelerden pay almak istiyorlar” dedi.

 Kaynak: VAN AKTUEL 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. hazarcan dedi ki:

    ne hizmeti ya bugune kadar kım hızmet etmıskı 😀

  2. vanlı dedi ki:

    Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Genel geçer ahlaki kriterlere uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz

YORUM YAZ