Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,70 / Satış: 3,71
€ EURO → Alış: 4,34 / Satış: 4,36

Van’da HDP’li Seçmene Çöp Cezası!

Van’da HDP’li Seçmene Çöp Cezası!
  • 29 Aralık 2015 - 10:39
  • 388 kez okundu

Van’ın merkez AKP’li Tuşba Belediyesi, HDP seçmenin yoğunlukta yaşadığı Akköprü Mahallesi’nde bulunan çöp konteynırlarını keyfi olarak kaldırdı. Konteynırların olmadığı mahallede sokak başları ve ev önüne konulan çöpler ise sokak hayvanları tarafından mahallenin dört bir yanına dağıtılıyor.

Van’ın merkez AKP’li Tuşba İlçe Belediyesi HDP’li seçmenin yoğunlukta yaşadığı mahalleleri hizmetten mahrum bırakıyor. Tuşba Belediyesi, HDP’nin neredeyse her seçim yüksek oranda oy çıkardığı ilçeye bağlı Akköprü Mahallesi’nde bulunan tüm çöp konteynırlarını 3 ay önce hiçbir gerekçe göstermeden kaldırdı. Yolların çamurlu ve bozuk olduğu mahallede, çöp konteynırlarının olmayışı nedeniyle ev önlerine ya da sokak başlarına bırakılan çöpler ise, sokak hayvanları nedeniyle mahallenin her tarafına dağılıyor. AKP’li belediyeye tepki gösteren mahalle sakinleri, belediyenin bu ayrımcı politikalarını terk etmesini istiyor.

‘Belediye bu ayrımcılığa son versin’

Duruma tepki gösteren mahalle sakinlerinden Akif Alkan isimli yurttaş, belediyenin bir an önce bu ayrımcı politikalarından vazgeçmesi gerektiğini belirterek, her tarafa dağılan çöplerin insan sağlığını da olumsuz etkilediğini söyledi. Alkan, “Her yerde çöpler gözle görülmekte. Tuşba Belediyesi çöp konteynırlarını kaldırdığı için çöpler yerlerde kalıyor. Gece yarısı temizlik işçileri gelip kabalarını alıyor ince çöpleri ise yerinde bırakıp gidiyorlar. Başka bir belediyeye gittiğimizde her yerde çöp konteynırları var ama sadece bu mahallede yok” diye konuştu.

‘Mahalle çöpten geçilmiyor’

Mahalle sakinlerinden Dilan Çiftçi ise, mahallenin mağduriyetini şu sözlerle dile getirdi: “Çöp konteynırları yok herkes burada çöpleri yerlere atmak zorunda kalıyor. Buna en kısa sürede bir çözüm istiyoruz. Bugüne kadar hiç uğramadılar. Bir hizmetleri olmadı zaten. Çöpçüler arada bir kafalarına estiğinde geliyorlar. Ama çöplerimizi toplamıyorlar. Çöp konteynırları olmadığı için mahalde bulunan sokak hayvanları toplu bir yere bırakılan çöpleri dağıtıyor ve çöpler mahallenin her yerine dağılıyor. Mahallede pislikten geçilmiyor.”

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ