Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Van’da HDP’nin Merkez İlçe Kongre Tarihleri Belli Oldu

Van’da HDP’nin Merkez İlçe Kongre Tarihleri Belli Oldu
  • 19 Mayıs 2016 - 12:41
  • 675 kez okundu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü önümüzde ki günlerde yapılacak olan ilçe kongreleri için çalışmalarını başladı.

VAN – İlçe Kongrelerine ilişkin HDP Van İl binasında yapılan basın toplantısına HDP Van İl Eş Başkanı Gülistan Orhan,  HDP Tuşba Eş Başkanı Timur Sayyiğit,  Edremit İlçe Eş Başkanı Gülşah Hakan,  HDP İpekyolu İlçe Eş Başkanı Cemal Aktaşcı katıldı.

Basın toplantısında konuşan HDP Van İl Yöneticisi Yunus Parim, demokratik siyasetin önünün tıkatıldığı ve halklara savaşın dayatıldığı bir süreçte yapacakları ilçe kongrelerinin önemine dikkat çekti. Tüm Van halkını ‘Yeni Yaşam için Barışı örgütlüyoruz’ şiarıyla düzenleyecekleri kongrelere katılmaya davet eden Parim, “  Kongrelerimizin startını 3 merkez ilçemizde yapacağımız kongrelerimizle veriyoruz. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde halkımız nezdinde karşılığını bulan demokrasi ve barış inancıyla kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu amaçla kurduğumuz kongre komisyonumuz çalışmalarına başlamıştır. Halkımızdan görüş ve öneriler alınacaktır. Partimizde görev almak isteyen herkes kongre komisyonlarımıza başvurusunu yapabilir. Tüm halkımızı kongrelerimize destek vermeye davet ediyoruz.” Diye konuştu.

HDP Van İl Yöneticisi Yunus Parim, HDP merkez ilçe kongre tarihlerini de şöyle açıkladı :

Edremit İlçe Kongresi     :   3 Haziran 2016   SAAT.10.00     Hilton Otel Karşısı

Tuşba  İlçe Kongresi          :   4 Haziran 2016  SAAT.10.00     Beyaz Saray Düğün Salonu

İpekyolu İlçe Kongresi      :  5 Haziran 2016 SAAT.10.00     Beyaz Saray Düğün Salonu

 
Kaynak: vanaktuel

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ