Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Van’da ‘Her Malek Welatek’ Kampanyası

Van’da ‘Her Malek Welatek’ Kampanyası
  • 17 Mayıs 2016 - 15:12
  • 1.056 kez okundu

Van’da ‘ Her malek welatek’ kampanyası çerçevesinde HDP-DBP İl ve İlçe Örgütleri ile Belediye Eş Başkanları kent merkezinde Azadiya Welat gazetesi dağıttı.

VAN – Van’da Azadiye Welat ve  günlük gazeteler için başlatılan abonelik kampanyası sürüyor.  Kampanya çerçevesinde DBP Van İl Eş Başkan Vekilleri Nazmiye Acar, Metin Kutaz, HDP Van İl Eş Başkanı Gülistan Orhan, Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Bekir Kaya, Hatice Çoban,  İlçe Belediye Eş Başkanları,  HDP-DBP İl ve İlçe Yöneticileri ile halk kent merkezinde esnafı  ziyaret ederek kampanyaya destek isteyerek gazete dağıtımında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan kitle adına basın açıklamasını yapan Azadiye Welat Editörü Bişar Durgut,  Azadiya Welat gazetesinin çıktığı günden bu yana Kürt dilinin korunması  ve geliştirilmesi yönünde önemli çalışmalar yürüttüğüne dikkat çekti. Dilinin korunmasının yanında Kürtlerin diğer toplumsal haklarına kavuşması içinde yürüttüğü çalışmalara dikkat çeken Durgut, herkesi gazeteye abone olmaya çağırdı.

DBP Van İl Eş Başkan Vekili Metin Kutaz’da, Kürtlerin yürüttüğü mücadelede özgür basının çok önemli olduğunu ve gerçekleri deşifre ettiğini belirterek, “ İnkar edilen anadilimizi korumak ve geliştirmek zorundayız. İşte Azadiya Welat hem anadilin korunması, hem de gerçeklerin kamuoyuna aktarılması  için oldukça önemlidir. Bu bu Azadiya Welat’a destek olalım.” Diye konuştu.

Son olarak konuşan Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya’da,  Kürt basınının tüm baskılara ve yıldırma politikalarına karşı gerçeklerden taviz vermeyen duruşuyla kamuoyunu aydınlatma ve bilgilendirme konusunda yürüttüğü faaliyetlerin hayati önem taşıdığını söyledi. Kaya tüm Van halkını Azadiya Welat gazetesine abone olmaya çağırdı.

Konuşmaların ardından İl Eş Başkanları ve Belediye Eş Başkanlarının içinde bulunduğu grup kent merkezinde gazete dağıttı. Kampanyaya halkın ilgisi dikkat çekti.

1809078 2880724 6409591

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. orhan Adıyaman dedi ki:

    Sanki kendileri çok dürüst ve de temizmiş gibi hiç utanmadan halkın içine çıkarak pişkin pişkin sırtıyorsunuz. Yapılan katlıyamların sizlerin de payınızın olduğunu unutmayın .İnsanda biraz ar olur be

YORUM YAZ