Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,95 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Van’da İnceleme Yapması İçin Gönderilen Müfettişler Kayyum Olarak Atandı

Van’da İnceleme Yapması İçin Gönderilen Müfettişler Kayyum Olarak Atandı
  • 10 Eylül 2017 - 13:43
  • 1.111 kez okundu

Ulaştırma Bakanlığı TÜVTÜRK’e önceden inceleme yapması için gönderdiği Müfettişler ve teknik personel kuruma kayyum yönetimi olarak atarken atanan kayyum yönetiminin halktan gizlendiği ortaya çıktı.

Türkiye’de periyodik araç muayenesi yetkili ve görevli tek kuruluş olan, trafik ve araç güvenliğine katkı sunmak için kurulan ve kendisini Türkiye’nin bağımsız, tarafsız ve dürüst kuruluşu olarak tanıtan TÜVTÜRK’e Van’da kayyum yönetim atandı. Alınan bilgilere göre Van TÜVTÜRK’e AKP’ye yakın personel yerleştirildi.

İNCELEME İÇİN GELEN MÜFETTİŞLER KAYYUM OLDU

Yıllar önce Van’da ki ihalesi yapılan ve Van’lı bir şirket tarafından çalışmaları sürdürülen TÜVTÜRK’e Murat Zorluoğlu Van Valisi ve Belediyeye kayyum olarak atanmasının hemen ardından müfettişler gönderildi. Ulaştırma Bakanlığı’nın gönderdiği müfettişler ve teknik personel 1 aylık bir çalışma yürüterek TÜVTÜRK’ün yürüttüğü tüm faaliyetleri inceledi.

ESKİ İHALE İPTAL EDİLDİ

Yapılan incelemelerin ardından Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı TÜVTÜRK’e inceleme yapması için gönderilen müfettişler ve  teknik personeli yönetim kurulu olarak atarken, geçmişte bir firma ile yapılan ihale de edildi.

TÜVTÜRK 10 MİLYON ARACIN BAKIMINI YAPIYOR

TÜVTÜRK 194 sabit 2 motosiklet ve 73 gezici istasyonda görevli 3.500 çalışanı ile Türkiye’nin tamamında faaliyet yürütüyor. Yılda 6 milyona yakın aracın periyodik ve yola uygunluk muayenelerini, 1 milyona yakın aracın ise egzoz gazı emisyon ölçümünü gerçekleştiren TÜVTÜRK’ün Ücretsiz muayene tekrarları ve tespitlerle birlikte muayene sayısı 10 milyona erişiyor.

Kaynak:vanhaberdar

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ