Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,83 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,53 / Satış: 4,55

Van’daki Seçilmişler: Tutuklamalar Bizleri Yıldıramayacak

Van’daki Seçilmişler: Tutuklamalar Bizleri Yıldıramayacak
  • 13 Mayıs 2016 - 18:07
  • 1.878 kez okundu

Van’daki seçilmişler, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in tutuklanmasını protesto ederek, tutuklama ve gözaltıların geçmişte olduğu gibi şimdi de Kürt halkının siyasetçilerini yıldıramayacağına vurgu yaptı. 
VAN – Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in tutuklanmasına tepki gösteren DBP Wan İl Örgütü, Kültür Parkı’nda açıklama yaptı. Açıklamaya HDP Van milletvekilleri Nadir Yıldırım, Lezgin Botan, Adem Geveri, Van Büyükşehir Belediyesi Eşbakanları Hatice Çoban, Bekir Kaya ve çok sayıda seçilmiş katıldı. DBP İl Eşbaşkan Vekili Metin Kutaz, devletin demokratik siyasetin önünü kapatmaya çalıştığını belirterek, “HDP ve DBP’nin çalışmaları bir şekilde kriminalize edilmeye çalışılıyor. Her demokratik eylem ve basın açıklaması suç sayılmaktadır. 126 PM üyemizden 110’u tutukludur. Son bir yıl içerinde 3 PM üyemizde katledildi. Bunlar ile yetinmeyen Saray yargısı son olarak eş genel başkanımız Kamuran Yüksek’i yaptığı basın açıklamalarını bahane ederek tutuklamıştır” dedi.

‘Tutuklamanın siyasi faturası AKP’ye ağır olacak’

Kürt siyasetçileri tutuklamanın bundan önce sonuç vermediği gibi bundan sonra da sonuç vermeyeceğini söyleyen Kutaz, Yüksek’in derhal serbest bırakılmasını istedi. Kutaz “Yüksek serbest bırakılmalı ve demokratik siyasetin önü açılmalı. Aksi taktirde bunun siyasi faturası AKP’ye ağır olacaktır” uyarısında bulundu.

(DİHA)

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ