Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Veysel Kılıç Sebest Bırakıldı: Darbeye Direndim Bize Bu Haksızlığı Yapmayın

Veysel Kılıç Sebest Bırakıldı: Darbeye Direndim Bize Bu Haksızlığı Yapmayın
  • 11 Temmuz 2017 - 16:58
  • 604 kez okundu

Çağlayan Adliyesi’nde bugün kısa bir süre gözaltında tutulan Veysel Kılıç yaşadıklarını ve ne istediğini anlattı. Kılıç, Adalet Yürüyüşü’ne başından sonuna kadar katılmış ve Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Mitingi’nde ona özel selam göndermişti.

Çağlayan Adliyesi’nde bugün yaptığı sessiz eylemin ardından kısa bir süre polis tarafından alıkonulan Veysel Kılıç CHP Milletvekili Barış Yarkadaş tarafından ziyaret edildi. Kılıç’ı evinde ziyaret eden Yarkadaş, iktidara çağrı yaparak “Veysel Amca’nın adalet arayışına kulak verin ve keyfi uygulamalardan vazgeçin” çağrısında bulundu.
Cezaevindeki Kara Harp Okulu öğrencisi oğlu Selahattin Kılıç’ın hakkındaki iddianamenin hazırlanması istemiyle protesto eylemi yapan Veysel Kılıç Çağlayan Adliyesi önünde gözaltına alındı.
Kılıç serbest bırakılıp evine geldikten sonra gerçekleşen ziyarette yaşadıklarını eşi Makbule Kılıç’la birlikte gözyaşlarıyla anlattı.

‘ADALET İSTİYORUZ’

Oğlu Selahattin Kılıç’ın asker olmasını kendisinin istediğini söyleyen Kılıç, şöyle konuştu: “Üniformayı giydiği gün ona bu Atatürk’ün ordusudur. Atatürk’ün yolundan ayrılma” dedim. Devletin yanında ol dedim. Atatürk olmasa biz namaz kılamazdık. Oğlum askeri okulda öğrenciydi. Bir suçu günahı yok. İddianamesini hazırlasınlar. Yeter biz bittik, sıfırlandık. Genel Başkan Kılıçdaroğlu bize sahip çıktı. Allah ondan razı olsun. Bizim hakkımızı aradı. O yürüyüş büyük bir olaydı. Her gün dua ettim sağ Salim bitirelim diye. O yürüyüşe katılanlardan Allah razı olsun. Bizim darbeyle işimiz yok. Darbe gecesi oradaydım kızımla, belediyenin önünde… Kızımın göğsünü kurşun sıyırdı geçti. Biz gittik direndik. Bize bu haksızlığı yapmayın. Adliyenin önünde bugün bana biri kızdı. Şehitlerimiz var diye.. Ben de 15 Temmuz’da kızımla ölebilirdim belediyenin önünde… O zaman ne olacaktı? Ben direnmek için bilerek isteyerek gittim. Adalet istiyoruz, oğlumuz mağdur. Biz mağduruz.”
Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Veysel Kılıç’ı arayarak telefonla görüştüğü öğrenildi.(DUVAR )

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ