Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

W-X-Q Harfleri Müfredata Girdi

W-X-Q Harfleri Müfredata Girdi
  • 26 Mayıs 2017 - 12:00
  • 450 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni uygulamasıyla birlikte, okullarda ilk kez Türkçe dersi kapsamında alfabede olmayan w-x ve q harfleri müfredata girdi.

 

Öğrenciler, 4’üncü sınıfta Türkçe dersi kapsamında klavye karakterleriyle birlikte Türkçede olmayan w-x-q harflerini de öğrenecek. Hürriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre, okullarda dağıtılan tablet ve akıllı tahtaların kullanımında ihtiyaç duyulan klavye eğitimi, ilkokul 4’üncü sınıfta, 8 saatlik Türkçe dersi içinde, haftada 1 saat olarak verilecek.

Yeni dönemde öğrenciler 1 ve 2’nci sınıfta temel dik harflerle yazmayı öğrenecek, 3’üncü sınıfta güzel yazı dersiyle estetik güzel yazma dersi alacak. 4’üncü sınıfta klavye dersiyle, klavye karakterlerini tanıma dersi görecek.

 

PEDAGOJİK OLARAK ÖNEMLİ

Öğrenciler daha önce İngilizce ve seçmeli Kürtçe dersleri kapsamında w-x-q harfleriyle tanışıyorlardı. MEB yetkilileri, ilkokulda öğrencilerin her türlü yazı karakteriyle tanışmalarını ve günlük hayatta kullandıkları yabancı harfleri de okulda öğrenmelerinin pedagojik olarak önemli olduğunu söyledi. (DUVAR )

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ