Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,84 / Satış: 3,85
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,52

Yaralı Asker ve Polis Sayısı ‘1 Tugayı Aştı’

Yaralı Asker ve Polis Sayısı ‘1 Tugayı Aştı’
  • 04 Mayıs 2016 - 16:35
  • 1.237 kez okundu

Cumhuriyet’in askeri kaynaklara dayandırdığı habere göre; yasak ve çatışmaların sürdüğü illerdeki operasyonlar nedeniyle yaralı asker ve polis sayısı 1 tugayı aştı. Yoğunluk nedeniyle GATA’daki ortopedi ve plastik cerrahi servisleri ise doldu.

Yasak ve çatışmaların sürdüğü Kürt illerinde çok sayıda asker ve polis yaralandı.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sertaç Eş’in askeri kaynaklara dayandırdığı habere göre; geçen Aralık ayından bu yana süren operasyonlarda asker ve polisin en çok yaralandığı ilçeler ise Diyarbakır’ın Sur ve Mardin’in Nusaybin ilçeleri.

Haberde; Nusaybin’de 50 günü aşkındır süren yasak ve operasyonlarda asker ve polislerin ilçeye hakim olamadığı vurgulanırken, ilçede en az 54 askerin yaşamını yitirdiği 303’ünün de yaralandığı belirtiliyor.

Yine operasyonlar kapsamında Silopi’de 129, Cizre’de 165, İdil’de 42, Yüksekova’da 121, Şırnak merkezde şu ana kadar 126 asker ve polisin yaralandığı bilgisi aktarılıyor.

Nusaybin ile Şırnak’ta ölü ve yaralı asker/polis sayısının artmasından endişe edildiğinin de altı çiziliyor.

Haberde ayrıca; operasyonlar nedeniyle askeri hastanelerin, özellikle de çatışmalarda yaralanmaları doğrudan ilgilendiren servislerinin sivil hastalara kapatıldı belirtiliyor. Ankara’daki GATA hastanesinin plastik cerrahi ve ortopedi servislerinin de dolduğu bilgisi veriliyor.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ