Çaldıran Ajans -
$ DOLAR → Alış: 3,65 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,30 / Satış: 4,31

Yarın Van’da Hayat Duracak

Yarın Van’da Hayat Duracak
  • 18 Aralık 2015 - 14:50
  • 2.367 kez okundu

Sabah saatlerinde TEİAŞ VE VASKİ’den yapılan açıklamalar yarın kentte hayatı durma noktasına getirecek.

Sabah saatlerinde TEİAŞ VE VASKİ’den yapılan açıklamalar yarın kentte hayatı durma noktasına getirecek. TEİAŞ tarafından yapılan açıklamada Cumartesi ve Pazar günü Van’a elektrik verilemeyeceği belirtilirken, VASKİ tarafından yapılan açıklamada ise Cumartesi günü kentte bazı mahallelere su verilemeyeceği açıklandı.

 

HAFTA SONU ELEKTRİK YOK!

İşte TEİAŞ tarafından yapılan yazılı açıklama:

“Engil Başkale ile Tatvan – Engil enerji iletim hatlarında çalışma yapılacağından 19/12/2015 ve 20/12/2015 tarihlerinde 06.00 – 16.00 saatleri arasında enerji verilemeyecektir. Vatandaşların belirtilen tarih ve saatlerde gerekli tedbirleri alması önemle duyurulur.”

 

CUMARTESİ SU YOK!

TEİAŞ’ın açıklamasının ardından bir açıklamada Van Su ve Kanalizasyon Daire Başkanlığı (VASKİ)’den geldi. VASKİ yaptığı yazılı açıklamada su deposundan yapılacak çalışmalar nedeniyle Cumartesi günü kentin birçok mahallesine su verilmeyeceği belirtildi.

 

Vaski, Şabaniye Mahallesinde bulunan 1 nolu su deposunda yapılacak elektrik çalışması nedeniyle, Cumartesi günü 5 saat süreli su kesintisi yapılacağını duyurdu. Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğümüze bağlı Merkez 1 Nolu Şabaniye Su Deposu alanında bulunan M1 DM’ den M4 Fider çıkışından enerji alan TR-54/2’den beslenen su deposu fider çıkışında hat güzergah değişikliği çalışması yapılacaktır. Bu çalışmalardan kapsamında meydana gelecek elektrik kesintisinden dolayı su kesintileri yaşanacaktır.

 

VASKİ kresintiden etkilenecek mahalleleri de şöyle sıraladı:

Hacıbekir, Yeni Mahalle, İstasyon, Karşıyaka, Seyit Fehim Arvasi, Serhat, Çarşı merkez, Akköprü, Kevenli Toki, Bostaniçi Toki, Yalımerez, Şabaniye, Şehit Fırat mahalleleri ve Seyrantepe Mahallesinin bir kısmı.

sehrivangazetesi

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ